REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Henry Cavill na nowych zdjęciach z serialu „Wiedźmin”. Czy na takiego Geralta czekali fani?

Sieć obiegły dziś pierwsze zdjęcia i materiały promocyjne ze zbliżającej się wielkimi krokami serialowej adaptatcji „Wiedźmina”. Nowe zdjęcia przedstawiają sylwetki głównych bohaterów i już wywołały burzę komentarzy. Co internauci sądzą o wyglądzie Geralta? 

01.07.2019
19:42
The Witcher - oficjalny plakat
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pierwsze oficjalne zdjęcia, przedstawiające aktorów w swoich rolach, pojawiły się na oficjalnym koncie serialu na Instagramie oraz na zbiorczych zdjęciach opublikowanych przez showrunnerkę produkcji, Lauren S. Hissrich, na Twitterze.

Nowe materiały przedstawiają zarówno Geralta, jak i Ciri, czy Yennefer. Internet już ma szereg opinii na temat oficjalnego wyglądu postaci.

Gorąca dyskusja, która wywiązała się w naszej redakcji, jest symptomatyczna dla całej bazy fanowskiej. Ta wyraźnie podzieliła się na dwa obozy. Jak to zwykle bywa z najbardziej wyczekiwanymi produkcjami, nowe informacje polaryzują opinię publiczną, stając się tematem do żywej dyskusji. Tym razem jednak głosy krytyczne skupiają się raczej na detalach, takich jak nieodpowiedni wygląd medalionu Geralta, a nie na całokształcie wyglądu postaci. Reakcja na całość obrazu jest w większości pozytywna.

Większość fanów jest niezwykle zadowolonych z nowej serii zdjęć. Świeże materiały są dużo lepiej dopracowane niż zeszłoroczne pierwsze zdjęcie przedstawiające Henry’ego Cavilla w makijażu, soczewkach i z peruką na głowie, które wyglądało na zwyczajnie niedopracowane. Jasne, było to zdjęcie typu behind the scenes, mające na celu budowanie zainteresowania projektem, ale wiele osób zwracało wtedy uwagę, że buduje raczej nieodpowiedni rodzaj zainteresowania.

Nowe zdjęcia wywołują wprawdzie reakcje zaskoczenia młodym wyglądem bohatera, ale bardzo wiele osób podkreśla, że trening do roli Supermana bardzo przydał się Cavillowi na planie „Wiedźmina”. Portal ComicBook.com zwrócił nawet uwagę, że bardzo wiele uwagi poświęca się plakatowi produkcji, ukazującemu plecy bohatera.

Jak Geralt wyglądał w oryginale?

Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz. Nie było w tym nic dziwnego, w Wyzimie prawie wszyscy chodzili z bronią, ale nikt nie nosił miecza niby łuku czy kołczan.

Powyższy opis to pierwsze słowa na temat wyglądu Geralta, jakie poznajemy w słynnej sadze o Wiedźminie. Materiał pochodzi jeszcze z konkursowego opowiadania „Wiedźmin” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, które pojawiło się w 1986 roku w miesięczniku „Fantastyka”.

The Witcher - gra class="wp-image-300449"

Później Geralt pojawił się nie tylko na kartach kolejnych powieści, gdzie dostał nieco więcej cech charakterystycznych, ale także na kartach komiksu. Warto też wspomnieć o niemal kultowej roli Michała Żebrowskiego w źle przyjętym filmie fabularnym z 2001 roku. Wygląd bohatera utrwalił się w głowach odbiorców po wielkim sukcesie gry komputerowej „The Witcher”, do której w pewien sposób nawiązywać będzie też serialowa wersja historii.

REKLAMA

Jak Henry Cavill sprawdzi się w roli słynnego Wiedźmina, dowiemy się jeszcze w tym roku.

Pierwszą próbkę aktorskich możliwości dostaniemy jeszcze w lipcu. Podczas tegorocznego San Diego Comic Con zadebiutuje pierwszy oficjalny zwiastun serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA