REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zaczynają się castingi do Wiedźmina od Netfliksa. Wkrótce poznamy Geralta, Yennefer i Jaskra

Fani prozy Andrzeja Sapkowskiego przestali mieć nadzieję na szybką premierę Wiedźmina od Netfliksa. Prace nad serialem powoli wychodzą z fazy pre-produkcyjnej. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich zapowiedziała właśnie początek międzynarodowych castingów do serialu. W tym celu powstały nawet odpowiednie sceny z Geraltem, Yennefer i Jaskrem.

25.06.2018
11:31
Wiedźmin: Zaczynają się castingi do ról Geralta, Yennefer i Jaskra
REKLAMA
REKLAMA

Z każdym mijającym miesiącem wiemy coraz więcej o serialu Wiedźmin. Adaptacja serii książek Andrzeja Sapkowskiego to nie tylko jeden z najważniejszych nadchodzących seriali Netfliksa, ale też symbol nadziei Polaków na dobrą adaptację rodzimej klasyki fantasy. Trudno zatem dziwić się, że oczekiwania związane z Wiedźminem są ogromne, a fani z niecierpliwością czekają na nowe doniesienia.

Tych nie skąpi showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, która co jakiś czas dzieli się nowymi informacjami za pomocą swojego Twittera.

Nie są to nigdy wieści kompletnie zaskakujące. Hissrich dawkuje zakulisowe doniesienia i stara się pokazać, że Netflix nie pragnie wyrywać Wiedźmina z jego korzeni. To pozytywne wiadomości, choć twórców serialu niejednokrotnie dotknął także czysty internetowy hejt. Showrunnerka zareagowała na ataki, wytykając krytykom nieznajomość branży.

Nie sposób – przynajmniej na razie – oczekiwać od Hissrich zdradzenia kluczowych informacji dotyczących obsady czy fabuły serialu. Do premiery Wiedźmina wciąż zostało dużo czasu i tego po prostu nie wiadomo.

 class="wp-image-175591"

Wiedźmin trafi na platformę VoD w 2020 roku. Potwierdzają to różne źródła, w tym Tomasz Bagiński.

Właśnie pojawiły się jednak nowe informacje dotyczące zbliżających się castingów. Wygląda na to, że Netflix planuje rozpocząć kształtowanie obsady od najważniejszych postaci wiedźmińskiej sagi – barda Jaskra, Geralta z Rivii i Yennefer z Vengerbergu. To racjonalne wyjście – nie każdy zna przecież specyficzną atmosferę prozy Sapkowskiego tak dobrze jak Polacy. Hissrich zależy więc na przedstawieniu sedna serialowego świata dzięki kilku klasycznym postaciom Wiedźmina. Showrunnerka zdradziła też szczegóły tworzenia scen do castingu:

Zazwyczaj jest tak, że dyrektor castingu wybiera kilka scen z pilota produkcji, żeby aktorzy mogli zaprezentować swoje umiejętności. My przeprowadzamy jednak międzynarodowy casting, który wymaga wielu e-maili i przesyłania własnych nagrań. W Internecie nic nie może się ukryć. Dlatego nasi scenarzyści przygotowali kilka nowych scen.


Specjalnie przygotowane sekwencje scen mają pokazać, czego od aktorów wymagają producenci serialu i pozwolić znaleźć idealnego Geralta oraz jego przyjaciół. Hissrich zaznacza, że bohaterowie prozy Sapkowskiego wymagają głębi i odpowiedniej gamy emocji, którą nie każdy będzie w stanie wiarygodnie przedstawić.

REKLAMA

Coraz więcej wskazuje, że Netflix w pełni poważnie podchodzi do tematu serialu Wiedźmin.

Międzynarodowe produkcje stają się coraz ważniejszą częścią portfolio serwisu. Przynoszą Netfliksowi nagrody i zapewniają oglądalność poza Stanami Zjednoczonymi. Profesjonalizm w tworzeniu serialu sprawa jednak, że fani muszą uzbroić się cierpliwość. Wydaje się jednak, że wkrótce znów usłyszymy nowe doniesienia od Hissrich w kwestii aktorów. To jedynie kwestia czasu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA