REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Vesemir w pełnej krasie. Netflix pokazał zwiastun „Wiedźmin: Zmora Wilka” z mistrzem Geralta w roli głównej

„Wiedźmin: Zmora Wilka” to pierwszy spin-off serialowego „Wiedźmina” od platformy Netflix. Produkcja opowie historię z przeszłości jednego z najstarszych łowców potworów i ukochanego przez fanów nauczyciela Geralta. Czy młodszy Vesemir przypadnie do gustu widzom? Pierwszy zwiastun daje ku temu mnóstwo powodów.

21.07.2021
16:21
wiedźmin zmora wilka zwiastun vesemir
REKLAMA

Prace nad filmem „Wiedźmin: Zmora Wilka” dobiegły już oficjalnie końca, a data jego premiery zbliża się coraz większymi krokami. Netflix oczywiście ostrożne dawkuje emocje przed debiutem prequela o Vesemirze, dlatego w trakcie niedawnego konwentu WitcherCon pokazał tylko kilka scen i zaledwie kilkusekundowy wgląd na pełną postać młodego wiedźmina. Większość z nas z góry zakładała jednak, że kolejne zwiastuny są w drodze i na szczęście mieliśmy rację.

Nowe wideo trwa prawie półtorej minuty i skupia się niemal w całości na osobie Vesemira. Po raz pierwszy mamy okazję w pełni posłuchać jego głosu (w tę rolę wcielił się znany z „Castlevanii” Theo James) i widzimy go w pełnej krasie. Wiele wskazuje na to, że młody Vesemir jest człowiekiem o olbrzymiej pewności siebie, a przy tym łasym na luksusy i pieniądze. Jednocześnie nie waha się stawać naprzeciw najgroźniejszym i najdziwniejszym stworom Kontynentu. Co ważne, Netflix przedstawił też przy tej okazji trójkę pozostałych postaci, które odegrają kluczową rolę w animowanym filmie.

REKLAMA

Wiedźmin: Zmora Wilka – zwiastun:

Nie tylko poznaliśmy, jak wyglądają, ale dzięki krótkim opisom opublikowanym przez platformę dowiedzieliśmy się co nieco na temat ich charakteru oraz motywacji. Deglan to doświadczony wojownik z wysp Skellige, który dzięki latom walk z potworami stał się twardym przywódcą wiedźminów. Bardzo zależy mu na chłopcach dorastających w Kaer Morhen i zrobi wszystko, żeby zapewnić im przyszłość. Kaedweńska szlachcianka lady Zerbst odziedziczyła z kolei po mężu miejsce w królewskiej radzie i od dawna wykorzystuje je do wspierania wiedźminów.

REKLAMA

Ostatnią z istotnych dla fabuły bohaterek jest czarodziejka Tetra Gilcrest, która pochodzi w prostej linii od jednych z najstarszych magików Kontynentu. Dlatego też dba o to, by nikt nie nadużywał magii i nie wykorzystywał jej do niecnych celów. Ponadto Netflix przekazał też kilka dodatkowych szczegółów na temat głównego protagonisty produkcji. Vesemir dorastał jako służący w posiadłości pewnego możnowładcy, gdzie pracował całymi godzinami za niewielką opłatą. Jego dotychczasowy los sprawił, że niecierpliwie wyczekuje momentu, by wyrwać się z okowów pochodzenia i wyruszyć po przygody. W polskiej wersji głosowej wiedźminowi głosu użyczy Kamil Pruban, a towarzyszyć mu będą Ewa Prus, Marek Karpowicz, Ewa Kania i Piotr Borowiec.

Film „Wiedźmin: Zmora Wilka” zadebiutuje na platformie Netflix 23 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA