REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Pierwszy w historii WitcherCon już za nami. Zebraliśmy najważniejsze ogłoszenia i zakulisowe informacje

Firmy Netflix i CD Projekt RED po raz pierwszy w historii postanowiły połączyć siły i zorganizowały wspólny konwent. Obie z zaplanowanych transmisji na żywo dobiegły już końca. Czy „Wiedźmin” pokazał, na co go stać? Zapraszamy na podsumowanie WitcherConu.

10.07.2021
12:15
witchercon wiedźmin sezon 2
REKLAMA

WitcherCon 2021 ruszył z kopyta o godzinie 19:00 polskiego czasu i bardzo szybko zbudował atmosferę wieczoru. Czytelników wiedźmińskiej sagi, graczy i fanów serialu na początku powitała wiadomość od Andrzeja Sapkowskiego, a chwilę później studio rozbrzmiało dźwiękami znanymi z „Wiedźmina 3”. W pierwszym panelu wzięli udział aktorzy Freya Allan, Anya Chalotra, Paul Bullion i Mimi M. Khayisa, a także showrunnerka Lauren S. Hissrich. Przedstawiła ona swoje założenia związane z 2. sezonem serialu.

REKLAMA

„Wiedźmin” sezon 2 pokaże bliską relację między Geraltem i innymi wiedźminami.

Okazało się, że zachowanie wiedźminów w 2. sezonie zainspirował Henry Cavill i jego życie prywatne. Brytyjski aktor pochodzi bowiem z wojskowej rodziny, dlatego chciał przedstawić związek między mieszkańcami Kaer Morhen jako coś na kształt drużyny komandosów, którzy z jednej strony potrafią razem pożartować, a z drugiej w razie czego będą w stanie walczyć ramię w ramię. Dowiedzieliśmy się też, że w 2. sezonie pojawi na pewno Leszy (trudno natomiast powiedzieć, jak będzie wyglądać, bo Netflix pokusił się o pokazanie tylko jego bardzo skromnego wycinka).

Co ważne, dostaliśmy potwierdzenie, że nie tylko wiedźmini sięgną po miecz w nowych odcinkach. Freya Allan przyznała, że Ciri rozpocznie trening wiedźmiński. To oznacza szereg scen z Paulem Bullionem wcielającym się w Lamberta. Co potwierdziło zdjęcie opublikowane na wiedźmińskim Twitterze. Ważną rolę w 2. sezonie będzie też pełnić Vesemir, bo Lauren S. Hissrich zależało na pokazaniu, kim jest przybrany ojciec Geralta (więcej na jego temat dowiemy się też z filmu „Wiedźmin: Zmora Wilka”).

CD Projekt RED również był bardzo aktywny w trakcie konwentu WitcherCon.

Fani trylogii poświęconej Białemu Wilkowi mieli okazję posłuchać, co kierowało twórcami questów do wszystkich trzech gier. Dwóch z nich wzięło też udział w specjalnym quizie poświęconym wiedzy na temat książek, serialu i gier. CD Projekt RED pokazał też najważniejsze momenty z rozwoju firmy i przechodzenie marki „Wiedźmin” od niezwykle skromnych początków do globalnej dominacji. Nie ogłoszono przy tej okazji niestety nowej części serii RPG, ale dowiedzieliśmy się więcej o dwóch ciekawych projektach.

Pierwszym z nich jest usprawniona wersja „Wiedźmin 3: Dziki Gon” na konsole nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X/S) oraz komputery osobiste. Fani Geralta nie tylko będą mogli się cieszyć odświeżoną grafiką, ale też szeregiem darmowych DLC inspirowanych serialem Netfliksa. Na ten moment wiadomo, że chodzi m.in. o specjalną zbroję inspirowaną tą noszoną przez Henry'ego Cavilla. Co ważne, wszyscy posiadacze gry otrzymają możliwość nabycia next-genowej wersji bez dodatkowych opłat. Studio CD Projekt RED ujawniło też dodatkowe szczegóły na temat inspirowanej Pokemon GO grą mobilną „Wiedźmin: Pogromca potworów”, która będzie dostępna już od 21 lipca.

Umowa między Andrzejem Sapkowskim zakłada zaangażowanie CD Projekt RED nie tylko w gry wideo, ale też m.in. komiksy. Ich czytelników z pewnością zainteresuje fakt, że wkrótce na Kickstarterze ruszy zbiórka oryginalnej mangi „The Witcher: Ronin” autorstwa odpowiedzialnego za scenariusz Rafała Jakiego i japońskiego ilustratora znanego jako Hataya. Jak podaje portal IGN, powstanie komiksu zostało już opłacone przez CDPR, a celem Kickstartera ma ufundowanie specjalnej edycji kolekcjonerskiej.

Firma będzie przy tym wciąż kontynuować swoją wydawniczą współpracę z Dark Horse Comics. W Polsce pod koniec czerwca wydano zrecenzowany przez nas komiks „Wiedźmin. Zatarte wspomnienia”, a w USA pojawiły się już pierwsze zeszyty kolejnego tomu zatytułowanego „The Witcher: Witch's Lament”. Dark Horse ze swojej strony zajmie się też tworzeniem kolejnych kolekcjonerskich figurek, w tym tych przedstawiających bohaterów serialu Netfliksa.

Najważniejszymi momentami WitcherCon 2021 były premiery zwiastunów 2. sezonu „Wiedźmina” i filmu „Wiedźmin: Zmora Wilka”.

Wielu fanów z nadzieją wyczekiwało pierwszych materiałów wideo z 2. sezonu hitowej produkcji Netfliksa. Cóż to byłby za WitcherCon bez porządnej zapowiedzi? Na szczęście firma nie zawiodła oczekiwań. Nie tylko ujawniła oficjalną datę premiery serialu wraz z szeregiem nowych zdjęć oraz specjalne animowane wideo zdradzające tytuły odcinków, ale też pokazała aż dwa różne zwiastuny. Pierwszy z nich poświęcono pełnometrażowemu filmowi animowanemu „Wiedźmin: Zmora Wilka”, a drugi skupił się na Geralcie i Ciri w 2. części „Wiedźmina”.

REKLAMA

Dodatkową niespodziankę otrzymali też widzowie, którzy dotrwali do transmisji LIVE rozpoczętej o godzinie 3:00 w nocy. Mieli oni okazję posłuchać więcej na temat prac nad „The Witcher: Nightmare of the Wolf” od pracowników koreańskiego studia Mir i zobaczyli jako pierwsi młodego Vesemira w pełnej krasie. A co jeśli po drodze zasnęliście? Nie jest to żadnym kłopotem, bo wszystkie najważniejsze panele znajdziecie w całości na YouTubie, a dokładniej mówiąc na kanale The Witcher Netflix.

„Wiedźmin: Zmora Wilka” zadebiutuje 23 sierpnia, a nowe odcinki serialu „Wiedźmin” na Netfliksie obejrzymy od 17 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA