REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jest zapowiedź "Wielkiej Wody", serialu Netfliksa, który będzie następcą "Rojsta"

Od samego początku "Wielka Woda" była projektem tajemniczym. Mówiło się, że Netflix planuje serial, który zabierze nas do Wrocławia z czasów powodzi tysiąclecia. Nareszcie dowiedzieliśmy się czegoś więcej. Netflix bowiem udostępnił zwiastun, opis i kilka zdjęć z produkcji. Zapowiada się naprawdę świetny serial.

12.07.2022
9:27
wielka woda netflix
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce. Listy najlepszych ofert znajdziesz tutaj.

Pamiętacie jeszcze 2. sezon "Rojsta"? Ja pamiętam bardzo dobrze, bo zrobił na mnie naprawdę świetne wrażenie. Najbardziej w pamięć zapadły mi wybitna kreacja Łukasza Simlata i tło, a więc właśnie konsekwencje wielkie powodzi, która miała miejsce w 1997 roku. Netflix zdecydował się podjąć jeszcze raz ten temat.

REKLAMA

Wielka Woda – zwiastun

W oficjalnym opisie czytamy:

Lipiec 97 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?

"Wielka Woda" ma być sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym zainspirowanym wydarzeniami z czasu powodzi tysiąclecia. Za kamerą znany  jeden z najzdolniejszych telewizyjnych (choć nie tylko) polskich reżyserów, czyli Jan Holoubek, który zrealizował wspomnianego tu "Rojsta". W serialu będzie on pełnił rolę reżysera formatującego, a więc tego, który nada produkcji styl i charakter. Za kamerą partnerował mu będzie Bartłomiej Ignaciuk. Serial powstaje na podstawie scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Pomysłodawczynią jest Anna Kępińska, która będzie pełniła rolę producentki wykonawczej.

Wielka woda Netflix class="wp-image-1990876"
Wielka Woda: Netflix zapowiedź
REKLAMA

Mam bardzo dobre przeczucia również co do obsady. Główną rolę zagra tu Agnieszka Żulewska, partnerować jej będzie Tomasz Schuchardt. Na ekranie pojawią się również Ireneusz Czop, Anna Dymna, Jerzy Trela, Mirosław Kropielnicki, Blanka Kot oraz Tomasz Kot.

Premiera "Wielkiej Wody" zaplanowana jest na jesień 2022 roku.  

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA