REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Wikingowie” wyruszają na najtrudniejszą walkę w życiu. Mamy zwiastun i datę premiery finałowego sezonu serialu

Serial „Wikingowie” od lat może pochwalić się olbrzymią liczbą widzów. Jednak nawet najbardziej popularny program kiedyś musi się skończyć. W grudniu wyświetlony zostanie dwugodzinny odcinek premierowy 6. sezonu. Właśnie otrzymaliśmy jego trailer.

07.10.2019
21:01
wikingowie sezon 6 trailer
REKLAMA
REKLAMA

Produkcje historyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków telewizyjnych. Spośród wszystkich tego typu dzieł najjaśniej błyszczy zaś gwiazda „Wikingów”. Serial stacji History ostatni raz zadebiutował z nowym sezonem prawie dwa lata temu (recenzję 5. serii znajdziecie TUTAJ), więc widzowie długo czekali na nowe odcinki. Ich cierpliwość zostanie jednak nagrodzona. Bo jeśli wierzyć zapowiedziom, 6. sezon produkcji będzie imponującym wydarzeniem telewizyjnym.

Nowa odsłona liczyć będzie aż 20 epizodów i rozpocznie się od trwającej 2 godziny premiery. „Wikingowie” powrócą do telewizji 4 grudnia.

Po podwójnym odcinku przyjdzie czas na cztery kolejne pakiety w każdą środę do końca grudnia. Reszta finałowego sezonu ma trafić na ekrany widzów History w 2020 roku. Fabularnie ostatni sezon „Wikingów” będzie kontynuował wydarzenia ukazane w poprzednich odsłonach produkcji. Bjorn Ironside jako bohater bratobójczej wojny stanie na czele swojego ludu. Szybko okaże się jednak, że rola króla bywa znacznie bardziej problematyczna niż ta wojownika.

Jak donosi portal Deadline, dużo do roboty dostaną także inni bohaterowie lubiani przez widzów. Brat Bjorna, Ivar wyruszy na wschód, gdzie spotka potencjalnego sojusznika w postaci ruskiego księcia Olega. Lagertha będzie próbowała zerwać z życiem pełnym walki i skupić się na spokojnej egzystencji na farmie, ale niebezpieczeństwo zbliżające się z każdym dniem do ziem wikingów być może zmusi ją do zmiany nastawienia. Z kolei los Ubbe i Torviego zaprowadzi ich na mroźną Islandię.

Pieczę nad finałowym sezonem „Wikingów” wciąż sprawować będzie Michaek Hirst, a do obsady powrócą doskonale znani widzom Alexander Ludwig, Alex Andersen i Katheryn Winnick. Jeśli wierzyć przedstawicielom History, czeka nas ekscytujący finał, który ostatecznie zamknie sprawę śmierci Ragnara i postawi wikingów przed godnym ich rywalem.

REKLAMA

„Wikingowie” oprócz zwiastuna otrzymali także oficjalny plakat, na którym widać Bjorna.

wikingowie sezon 6 trailer class="wp-image-330113"
Foto: Oficjalny plakat 6. sezonu serialu „Wikingowie”
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA