REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jest zwiastun "Wikingowie: Walhalla". Twórca opowiada o planach na 2. sezon

"Wikingowie: Walhalla" to długo wyczekiwany spin-off jednej z najpopularniejszych seriali ostatniej dekady. Czym nowa produkcja będzie różnić się od oryginalnej serii? Opowiedział o tym twórca "Wikingowie: Walhalla" Jeb Stuart. Filmowiec zdradził też pierwsze szczegóły 2. sezonu, który już został w całości nakręcony.

18.01.2022
20:26
wikingowie walhalla zwiastun serial spin off netflix
REKLAMA

Nic nie świadczy bardziej o sile marki "Wikingowie" niż sposób, w jaki Netflix traktuje jej spin-off. Mowa przecież o serialu, który jeszcze nie zdołał zadebiutować, a już ma na platformie status porównywalny z jej największymi hitami. Dość powiedzieć, że jeszcze przed swoim oficjalnym debiutem "Wikingowie: Walhalla" mogą się pochwalić niemal skończonym 2. sezonem i zaplanowanym kolejnym. Oznacza to z kolei, że pełniący rolę showrunnera serialu Jeb Stuart ma o czym opowiadać w trakcie rozmów z mediami.

Z jednej strony promuje premierową odsłonę spin-offa, z drugiej rzuca pierwsze sygnały dotyczące fabuły i stylu 2. sezonu, a z trzeciej tłumaczy różnice między oryginalnymi "Wikingami" a "Wikingowie: Walhalla". Jak podaje portal Collider, tych ostatnich będzie całkiem sporo. Wszyscy zainteresowani podkreślają bowiem, że oba seriale to będą zupełnie inne bestie. Mówił o tym swego czasu pomysłodawca "Wikingów" Michael Hirst, a Stuart zdaje się co do tego w stu procentach zgadzać. Autor scenariuszy do takich hitów jak "Szklana pułapka" i "Ścigany" przyznał, że już na starcie poinformował Netfliksa o odmiennym stylu spin-offa.

REKLAMA

Serial "Wikingowie: Walhalla" ma znacznie szybsze tempo niż "Wikingowie". Potwierdza to nowy zwiastun.

REKLAMA

Akcja nowej produkcji rozpoczyna się 13 listopada 1002 roku w historycznym dla wikingów momencie znanym z historii jako masakra w dniu św. Brykcjusza. Z rozkazu króla Anglii Ethereida II doszło wówczas do brutalnego ataku na duńskich osadników, wśród których znajdowała się Gunhilda, siostra króla Danii Swena Widłobrodego. Doprowadziło to do zjednoczenia się wikingów i kolejnych odwetowych najazdów na Anglię, co doprowadziło do jej ostatecznego zdobycia przez Knuta Wielkiego w 1017 roku.

Wiele z wydarzeń mających miejsce w tym czasie zostanie opowiedzianych właśnie w "Wikingowie: Walhalla". W tym zburzenie mostu londyńskiego, które widzimy na opublikowanym dzisiaj wieczorem zwiastunie serialu. Materiał wyraźnie pokazuje, że będziemy mieć tutaj z efektownym i wypełnionym akcją po brzegi tytułem. Styl kolejnego sezonu ma być inny, bardziej skoncentrowany na zmianach zachodzących w samych bohaterach. Obie części według zapowiedzi mają zawierać po osiem odcinków. Zdjęcia do 2. sezonu dobiegły już końca i obecnie nowe epizody znajdują się w montażu.

Serial "Wikingowie: Walhalla" zadebiutuje 25 lutego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się ciąg dalszy.

*Autorem zdjęcia głównego jest Bernard Walsh/NETFLIX.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA