REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Witold Paszt nie żyje. Założyciel zespołu VOX miał 68 lat

Witold Paszt nie żyje. Założyciel legendarnego zespołu VOX zmarł w wieku 68 lat. Piosenkarz był aktywny zawodowo do samego końca swojego życia. Telewidzowie mogą go kojarzyć z występu w pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami", czy programu "The Voice Senior". O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych pogrążona w smutku rodzina.

19.02.2022
12:55
witold paszt nie żyje vox
REKLAMA

Witold Paszt nie żyje. Założyciel legendarnego zespołu VOX zmarł 18 lutego 2022 roku, we własnym domu w otoczeniu swoich najbliższych. Piosenkarz miał 68 lat i przegrał walkę z chorobą. Ostatnio był w bardzo złym stanie i nie mógł nawet rozmawiać przez telefon. Wcześniej artysta trzykrotnie przechodził COVID-19.

Śmierć artysty pozostawia pogrążonych w smutku nie tylko jego najbliższych, ale również wielu fanów. W końcu Witold Paszt był jednym z najpopularniejszych polskich muzyków. Z legendarnym zespołem VOX nagrał kilka płyt i cały kraj zna na pamięć słowa do jego największego przeboju zatytułowanego "Bananowy Song".

REKLAMA

Witold Paszt - założyciel zespołu VOX nie żyje

Witold Paszt udzielał się nie tylko w zespole VOX. Na początku XXI wieku rozpoczął karierę solową i był aktywny zawodowo praktycznie do samego końca swojego życia. Wystąpił w pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami", a w 2021 roku został jednym z trenerów w programie "The Voice Senior". O jego śmierci najbliżsi artysty poinformowali w mediach społecznościowych:

Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego

- czytamy na Instagramie.
REKLAMA
Witold Paszt nie żyje

Choroba dręczyła artystę od dłuższego czasu. Już 5 lutego był w tak złym stanie, że nie brał udziału w finale trzeciej edycji programu "The Voice Senior". Jego podopieczny Krzysztof Prusik zdradził, że Witold Paszt nie mógł nawet rozmawiać przez telefon.

*Zdj. główne: screen z wideo "VOX & LEGENDARNE MELODIE - Tęczowy Most"/YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA