REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gollum zgarnął Jedyny Pierścień na własność. Andy Serkis jak nikt zasłużył na taki prezent

Andy Serkis zyskał globalną sławę, dzięki swojej roli w filmie "Władca Pierścieni". Gollum w jego wykonaniu okazał się absolutnym fenomenem, dlatego nie dziwi, że to właśnie Serkisowi Peter Jackson oddał Jedyny Pierścień. Gwiazdor wkrótce wcieli się w Alfreda Pennywortha w nowym "Batmanie".

27.02.2022
11:24
władca pierścieni andy serkis gollum jedyny pierścień
REKLAMA

Fani J.R.R. Tolkiena nie mają ostatnio zbyt wielu powodów do zadowolenia. Serial "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" na pierwszy rzut oka przypomina raczej "Hobbita" niż wciąż wspominanego z nostalgią "Władcę Pierścieni" w reżyserii Petera Jacksona. Kultowa trylogia zdominowała kina w latach 2001-2003, ale do dzisiaj nie doczekaliśmy się wielu równie udanych produkcji fantasy. Nie dziwi więc, że opowieści zza kulis powstawania "Drużyny Pierścienia" i dwóch kolejnych filmów do dzisiaj budzą zainteresowanie. Głównym bohaterem najświeższej z nich jest zaś Andy Serkis.

Popularny aktor stał się największym w branży specjalistą od motion capture, a pierwszym akcentem jego niezwykłej kariery w tym względzie był właśnie "Władca Pierścieni". Nie oznacza to natomiast, że gra Serkisa za każdym razem jest ukryta za jakąs istotą stworzoną za sprawą CGI. Zapowiedziany na 4 marca film "Batman" jest najnowszą produkcją, w której Brytyjczyk wystąpił w bardziej klasycznej formule. Wcieli się tam w kamerdynera Wayne'ów Alfreda Pennywortha. Przy okazji promocji hitu Warner Bros. Andy Serkis został zapytany, jaki był najlepszy prezent otrzymany przez niego od kolegi z planu.

REKLAMA

Andy Serkis (czyli filmowy Gollum) dostał Jedyny Pierścień. Choć może lepiej byłoby powiedzieć Jeden z Kilku na planie trylogii "Władca Pierścieni".

REKLAMA

Nikt inny w całej trylogii "Władcy Pierścieni" nie był tak przywiązany do Jedynego Pierścienia jak Gollum znany też jako Smeagol. Wydaje się więc jak najbardziej na miejscu, że to właśnie grający go aktor otrzymał od Petera Jacksona najcenniejszy ze wszystkich filmowych rekwizytów. W rzeczywistości na planie był oczywiście więcej niż jeden przedmiot "odgrywający rolę" Jedynego Pierścienia. Nie zmienia to natomiast faktu, że tak cenny skarb na pewno przypadł Serkisowi do gustu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA