REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Władca Pierścieni” od Amazona pokaże Saurona u szczytu jego potęgi. Wiemy, w jakim okresie będzie rozgrywać się serial

Dla oddanych fanów twórczości J.R.R. Tolkiena to wiadomość, która z pewnością wywołuje niezmierną ekscytację. Do jakiego okresu w rozległej mitologii „Władcy Pierścieni” zabierze nas serial Amazona?

07.03.2019
19:00
władca pierścieni serial amazon
REKLAMA
REKLAMA

Na temat projektu wciąż zbyt wiele nie wiadomo. Musiało minąć naprawdę sporo czasu, nim do wiadomości publicznej przedostały się jakiekolwiek informacje. W zeszłym miesiącu na oficjalnym koncie produkcji na Twitterze opublikowano interaktywna mapę Śródziemia.

Była to swego rodzaju podpowiedź, gdyż na grafice zabrakło m.in. tak dobrze znanych z kart powieści Tolkiena krain, jak Shire czy Gondor. Powstało pytanie - w jakim czasie będzie toczyć się serialowy „Władca Pierścieni”? Teraz to już wiemy.

Amazon zdradził, że akcja serialu będzie się toczyć w Drugiej Erze.

Na oficjalnym koncie na Twitterze pokazano kolejną mapę, na której znajduje się m.in. wyspa Numenor, co potwierdza w jakim czasie będzie toczyć się akcja. Nie ma jednak pewności czy wspomniana lokalizacja będzie głównym terenem do rozwoju wydarzeń.

Druga Era zaczęła się wraz z ostatecznym pokonaniem Morgotha, a skończyła pierwszym pokonaniem Saurona. Trwała ona 3441 lat słonecznych. W filmach Petera Jacksona wspominano wydarzenia mające miejsce pod koniec Drugiej Ery. Wyjaśniały porażkę Saurona, zaś serial Amazona będzie najprawdopodobniej pokazywać jego dochodzenie do władzy.

Najważniejsze wydarzenia z Drugiej Ery, na których mogłyby się skupić odcinki, to budowanie przez Saurona swoich sił w Mordorze, tworzenie Pierścieni Władzy oraz zniszczenie Numenoru. Wskazówek do tego o czym może traktować fabuła należy szukać w „Silmarillionie”, we fragmentach „Władcy Pierścieni” oraz w „Niedokończonych opowieściach”. To tam właśnie autor opisywał Drugą Erę.

Dalsze szczegóły serialu Amazona nie są znane.

REKLAMA

Wiemy jednak, że premierę projektu zapowiedziano na 2021 rok, choć może to jeszcze ulec zmianie. Całość przewiduje się na więcej niż jeden sezon, choć nie wiadomo o ilu dokładnie myślą twórcy. Scenarzystami serialu zostali JD Payne i Patrick McKay, którzy stworzyli wspólnie „Star Trek: W nieznane”. Niewykluczone, że przy serialu będzie maczać palce Peter Jackson, przynajmniej na to Amazon liczy. Jednak szczegóły tej współpracy są ponoć nadal negocjowane.

Filmowe odsłony „Władcy Pierścieni” można oglądać na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA