REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon chce przekupić widzów, żeby oglądali "Władcę Pierścieni". Oferuje 25 zł za obejrzenie odcinka

25 zł na jedzenie - tyle Amazon oferuje użytkownikom Prime Video za obejrzenie odcinka "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy". Ta forma przekupstwa pojawia się już po finale najdroższego serialu w historii. Firma ewidentnie więc nie jest zadowolona z jego wyników.

15.11.2022
9:44
władca pierścieni amazon kupony serial
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Nie ma nic lepszego niż serial i przekąska - z takiego założenia wyszedł Amazon, który niezadowolony z wyników "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" postanowił zaoferować widzom kupon na jedzenie za obejrzenie serialu. Należy dodać, że mówimy tu o oficjalnie najdroższym serialu w historii całego medium. Produkcja kosztowała bowiem ponad 450 mln dolarów (a do tego trzeba doliczyć ćwierć mld dolarów za prawa autorskie).

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" od pierwszych zapowiedzi miał pod górkę. Fani J.R.R. Tolkiena po każdym materiale promocyjnym wieszali na twórcach psy za odstępstwa od kanonu. Gdy serial już się na Amazon Prime Video pojawił, okazało się, że prócz ogromnego budżetu nie ma widzom zbyt wiele do zaoferowania.

REKLAMA

W czasie trwania "Władcy Pierścieni" Amazon nie był zbyt chętny do chwalenia się oglądalnością serialu. Podał w sumie jedynie, że dwuodcinkowy debiut produkcji przyciągnął na Prime Video 25 mln użytkowników na całym świecie (największa premiera w historii serwisu). Jeszcze przed finałem serialu platforma była pewna swego i zapowiadała, że "Pierścienie Władzy" po wszystkich odcinkach będą mogły pochwalić się zainteresowaniem łącznie 100 mln subskrybentów. Czy cel osiągnięto? Do tej pory nie wiadomo. Raczej nie.

Władca Pierścieni - Amazon przekupuje użytkowników, aby obejrzeli serial

Właściwie wygląda na to, że Amazon jest niezadowolony z wyników "Władcy Pierścieni". I to bardzo, bo próbuje je podbić. W Brazylii sięgnął bowiem po formę przekupstwa.

W zeszłym tygodniu (czyli jakiś miesiąc po premierze ostatniego odcinka serialu) na Instagramie brazylijskiego oddziału Prime Video pojawił się post, wedle którego użytkownicy platformy mogą liczyć na kupon na zakupy w ifood (odpowiednik Uber Eats) w zamian za obejrzenie odcinka serialu. Sprawę dokładnie opisał w swoim wideo youtuber George The Giant Slayer:

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video

Zasady zabawy są proste. Jeśli ktoś nie posiada konta na Amazon Prime Video, musi wykupić subskrypcję. Potem wystarczy obejrzeć pierwszy odcinek "Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy" i można odebrać kod na 30 realów brazylijskich (ok. 25 zł) na zamówienie w ifood.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video

Promocja ewidentnie cieszy się zainteresowaniem (być może nawet większym niż sam serial), bo bardzo szybko na Instagramie pojawił się post informujący, że kupony już się kończą:

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - Amazon Prime Video

Czy akcję marketingową z kuponami należy uznać w takim razie za udaną? Chyba jedynie na krótką metę. Być może udało się nią w jakiś sposób podbić wyniki "Władcy Pierścieni", ale w ogólnym rozrachunku może przynieść więcej szkody niż pożytku. Bo jest to chwyt poniżej pasa i wzbudza jedynie niesmak.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA