REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pasikowski o Powstaniu Warszawskim. Reżyser wchodzi na plan nowego filmu

Władysław Pasikowski rozpoczyna prace na planie nowego filmu. Kurier opowie o okupacji Warszawy, a całość będzie inspirowana życiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Produkcja ma trafić do kin w przyszłym roku.

15.06.2018
20:23
Władysław Pasikowski Kurier
REKLAMA
REKLAMA

Dla Władysława Pasikowskiego kino sensacyjne to żadna nowość. Nazwisko reżysera stało się rozpoznawalne dzięki takim produkcjom jak Kroll czy Psy. W ostatniej dekadzie sięgał także po inspiracje historią, tworząc Pokłosie oraz Jacka Stronga. Przeszłe wydarzenia nie przestają pociągać filmowca.

Władysław Pasikowski w przyszłym tygodniu rozpocznie zdjęcia do filmu Kurier.

O filmie reżyser opowiadał w RMF FM. Fabuła osadzona ma być w Warszawie w czasie okupacji hitlerowskiej, na kilkanaście dni przed wybuchem Powstania Warszawskiego. Produkcja ma łączyć w sobie elementy kina historycznego, sensacyjnego oraz szpiegowskiego. Głównym tematem będzie misja, od której zależeć będą losy całego kraju.

Całość jest inspirowana życiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego, emisariusza Armii Krajowej oraz polskiego rządu w Londynie. Zyskał sobie przydomek Kuriera z Warszawy, gdzie brał udział w powstaniu w 1944 r. Po wojnie działał m.in. w Radiu Wolna Europa. Został odznaczony Orderem Orła Białego oraz Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari, a z rąk prezydenta USA Billa Clintona odebrał Prezydencki Medal Wolności.

Jak podaje RMF24, Kurier przygotowywany jest w porozumieniu z Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest współproducentem obrazu. Część zdjęć powstanie właśnie w stolicy Polski, a niektóre ujęcia będą realizowane w Londynie. Także sama obsada ma składać się z aktorów różnych narodowości. Zdjęcia do projektu rozpoczną się we wtorek 19 czerwca.

Władysław Pasikowski przygotował scenariusz i wyreżyseruje film.

REKLAMA

Warto zauważyć, że w ostatnich latach filmowiec nieco zintensyfikował swoje aktywności zawodowe. W 2012 r. do kin trafiło Pokłosie, pierwszy film reżysera od czasów Reich z 2001 r. W 2014 r. oglądaliśmy Jacka Stronga, a kilka miesięcy temu Pitbulla. Ostatniego psa.

Kurier ma trafić na ekrany stosunkowo szybko, bo już w 2019 r. Konkretna data premiery nie jest jednak znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA