REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wojciech Smarzowski pracuje nad nowym filmem. Prawdopodobnie będzie to kontynuacja kultowego „Wesela”

Autor najgłośniejszego polskiego filmu ubiegłego roku pracuje nad kolejnym projektem. Wygląda na to, że Wojciech Smarzowski tworzy kontynuację filmu „Wesele”.

20.03.2019
13:00
wojciech smarzowski
REKLAMA
REKLAMA

Sam zainteresowany nie udzielił jeszcze żadnych informacji na ten temat. Jak wynika jednak z listy filmów, które będą ubiegać się o dofinansowanie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Wojciech Smarzowski ma w planach obraz „Wesele 2”. Tytuł podany na potrzeby listy może oczywiście nie być ostatecznym, a obraz wcale nie musi być kontynuacją „Wesela”. Tak czy inaczej wieść o kolejnej produkcji na pewno ucieszy fanów kina Smarzowskiego.

Wśród twórców ubiegających się dofinansowanie na rok 2019 znaleźli się także między innymi Agnieszka Holland („Szarlatan”), Jan Jakub Kolski („Wariaci”), Władysław Pasikowski („Psy III. Canis Majoris”), Maciej Dejczer („Anders”), Jakub Kaliciński („Nicość") oraz Jerzy Gruza („Dariusz”).

„Wesele” Wojciecha Smarzowskiego pojawiło się w kinach w 2004 roku.

Główną osią fabularną filmu jest tytułowe wesele córki małomiasteczkowego biznesmena. Sytuacja stała się kanwą dla opowieści o polskiej mentalności. W filmie zagrali m.in. Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr i Tamara Arciuch. Muzykę do obrazu opracował Tymon Tymański.

REKLAMA

Poprzedni film Wojciecha Smarzowskiego, zeszłoroczny „Kler”, od momentu premiery pod koniec września pobijał kolejne rekordy oglądalności. Już po 10 dniach obecności w kinach obraz obejrzało ponad 2,5 mln widzów, co jest rekordem polskiej kinematografii po 1989 roku. Film wywołał wiele dyskusji i komentarzy, w przededniu jeszcze większej debaty dotyczącej Kościoła katolickiego w Polsce.

„Kler” obejrzycie w serwisach Ipla oraz Player.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA