REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wyniki „Wonder Woman 1984” nie powalają, ale Warner Bros. ogłasza sukces i zapowiada 3. część

Chociaż wyniki „Wonder Woman 1984” w normalnych warunkach nie byłyby zadowalające, w czasie pandemii film okazał się hitem w amerykańskich kinach i na platformie HBO Max. Z tego względu Warner Bros. oficjalnie poinformowało, że powstanie trzecia część przygód superbohaterki.

28.12.2020
11:11
wonder woman 1984 3 patty jenkins gal gadot
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na pandemię, doszło do przewartościowania dotychczasowych znaczeń podstawowych pojęć związanych z branżą kulturowo-rozrywkową. To co kiedyś uznane byłoby za porażkę, dzisiaj ogłaszane jest jako sukces. Jak czytamy na stronie Box Office'owego zawrotu głowy, tak stało się w przypadku „Wonder Woman 1984”. Najnowszy film Warner Bros. zaliczył najlepsze otwarcie w czasach COVID-19. Przy czym „najlepsze” oznacza, że zarobił zaledwie niecałe 17 mln dolarów. Biorąc pod uwagę wyniki z całego świata (tytuł w niektórych krajach wszedł wcześniej), produkcja ma na swoim koncie 85 mln dolarów, co przy budżecie rzędu 200 mln dolarów wcale nie powinno robić wrażenia.

Pocieszający nie wydaje się nawet fakt, że film okazał się hitem na HBO Max.

W Stanach Zjednoczonych „Wonder Woman 1984” pojawił się jednocześnie w otwartych kinach i na platformie. Na tej ostatniej w ciągu pierwszej doby na seans zdecydowała się ponad połowa użytkowników (wg najnowszych danych HBO Max ma łącznie 12,6 mln subskrybentów). A dodajmy do tego, że pierwsze recenzje po premierze nie są, delikatnie mówiąc, zbyt pochwalne. Jeszcze rok temu uznalibyśmy więc, że produkcja odniosła porażkę na wszystkich możliwych polach. Ale dzisiaj Warner Bros. ma dobre wieści dla fanów ekranowych przygód superbohaterki DC.

Studio oficjalnie bowiem ogłosiło, że „Wonder Woman 3” powstanie. W dodatku ze znajomymi osobami na pokładzie. Za reżyserię ponownie będzie odpowiadać Patty Jenkins, a w główną rolę wcieli się Gal Gadot. Jak czytamy na portalu Deadline:

Ponieważ fani na całym świecie wciąż przyjmują Dianę Prince z otwartymi ramionami, czego dowodzi weekend otwarcia „Wonder Woman 1984”, jesteśmy podekscytowani mogąc kontynuować jej opowieść z prawdziwymi Wonder Women – Gal i Patty – które powrócą, aby zakończyć od dawną planowaną kinową trylogię – mówi Toby Emmerich, członek zarządu Warner Bros. Pictures Group.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ekipa wejdzie na plan.

Nie będzie to z pewnością szybko, bo Jenkins i Gadot zaangażowane są w film o Kleopatrze, a reżyserka ma wybrać się również do świata Star Wars i stanąć za kamerą „Rogue Squadron”, którego datę premiery wyznaczono na grudzień 2023 roku.

REKLAMA

„Wonder Woman 1984” trafi na ekrany polskich kin 22 stycznia 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA