REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Woody Allen odpowiedział na „Allen kontra Farrow”. Reżyser nazywa serial HBO „tandetnym hitem”

Woody Allen i Mia Farrow znów są na ustach całego świata, a wszystko z powodu premiery nowego serialu dokumentalnego „Allen kontra Farrow”. Produkcja HBO trafiła dzisiaj na VOD i rzuciła nowe światło na oskarżenia wysuwane wobec popularnego reżysera. Woody Allen i Soon-Yi Previn odpowiedzieli na produkcję specjalnym oświadczeniem.

22.02.2021
16:00
woody allen
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Sprawa sądowa Allen kontra Farrow dotycząca praw do opieki nad trójką wychowanych przez nich dzieci do dzisiaj jest uznawana za jedno z najgłośniejszych tego typu wydarzeń w historii Hollywood. Stało się tak za sprawą badanej w tym samym czasie sprawy rzekomego molestowania seksualnego, którego Woody Allen miał się dopuścić w 1992 roku na Dylan Farrow, adoptowanej córce swojej ówczesnej dziewczyny. Konflikt adopcyjny ostatecznie zakończył się przez decyzję sądu na korzyść Mii Farrow, ale sprawa kryminalna przeciwko Allenowi nigdy nie ruszyła.

W ostatnich latach rodzina Farrowów powróciła do sprawy z lat 90., korzystając na zmieniającego się za sprawą #MeToo nastawienia społecznego. Kate Winslet i wielu innych aktorów współpracujących wcześniej z Allenem przeprosiło za występy w jego filmach, na co reżyser odpowiedział ostro w swojej autobiografii „A propos niczego”. Teraz sprawa pojawia się zdwojoną mocą za sprawą serialu dokumentalnego „Allen kontra Farrow” wyprodukowanego przez HBO.

Woody Allen i jego żona Soon-Yi Previn odpowiedzieli w oficjalnym oświadczeniu na premierę dokumentu.

Jak podaje portal Deadline, komentarz pary został przekazany mediom za sprawą ich oficjalnego rzecznika. Lektura oświadczenia jasno pokazuje, że Woody Allen nie ma najmniejszego zamiaru przyznawać się do zarzucanych mu czynów. Co więcej zarzuca twórcom dokumentu Amy Ziering i Kirby'emu Dickowi nieobiektywność, pozorowanie chęci porozmawiania z drugą stroną i zafałszowywanie rzeczywistości:

REKLAMA

Ci dokumentaliści nie byli zainteresowani prawdą. Zamiast tego spędzili lata na potajemnej współpracy z Farrowami i ich pomocnikami, żeby złożyć razem medialny atak przepełniony zafałszowaniami. Woody i Soon-Yi zostali poproszeni o komentarz mniej niż dwa miesiące temu i dano im tylko kilka dni na przygotowanie odpowiedzi. Oczywiście oboje odmówili.

Od dekad wiadomo, że te zarzuty są kategorycznie nieprawdziwe. Kilka agencji sprawdzało je w tamtym okresie i stwierdziło, że w cokolwiek uwierzyła Dylan Farrow, żadne nadużycia nie miały miejsca. To niestety niezaskakujące, że stacją odpowiedzialną za nadanie dokumentu jest HBO – połączone wieloletnią umową produkcyjną z Ronanem Farrowem. Ten tandetny hit może przyciągnąć uwagę, ale nie zmienia faktów.

Premierowy odcinek serii „Allen kontra Farrow” jest już dostępny na HBO GO. Całość liczy cztery epizody.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA