REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wielka wojna i wielkie słowa. BBC pokazało zwiastun serialu „World On Fire” z Zofią Wichłacz i Tomaszem Kotem

Brytyjczycy i Polacy na pewno mają jedną cechę wspólną – uwielbiają produkcje historyczne. Najnowszy dowód na potwierdzenie tej tezy? Serial „World On Fire” od BBC i PBS. W produkcji, która właśnie dostała pełnoprawny zwiastun, zagrają brytyjskie gwiazdy oraz Zofia Wichłacz i Tomasz Kot.

29.08.2019
9:00
world on fire zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

„World On Fire” ma w swoim założeniu różnić się od typowej produkcji poświęconej II wojnie światowej. Zamiast pokazywać liderów politycznych, wielkie wydarzenia i bohaterów wojennych serial BBC ma skoncentrować się na doświadczeniach zwykłych ludzi. I to ze wszystkich stron konfliktu, a nie tylko brytyjskiej.

Co nie znaczy, że w produkcji zabraknie efektownych scen i olbrzymich emocji. Udowadnia to opublikowany właśnie przez BBC One pełnoprawny zwiastun „World On Fire”. Premierowy sezon składający się z siedmiu odcinków skoncentruje się na pierwszy roku konfliktu zbrojnego - od napaści hitlerowskich Niemiec na Polską aż po start Bitwy o Anglię.

World on Fire zwiastun – kto wystąpi w produkcji BBC?

Serial sygnowany jest hasłem: „Miłość. Wolność. Przyjaźń. Rodzina. Prawda. Przetrwanie” i faktycznie wiele z tych elementów dostrzeżemy na trailerze. Wyraźnie widać, że „World On Fire” nie będzie uciekać od odrobiny melodramatyzmu, patosu i romansu. W ten ostatni wątek fabularny zostanie na pewno wplątana postać grana przez Zofię Wichłacz.

REKLAMA

Polska aktorka znana z filmów „Miasto 44” i „Powidoki” oraz serialu Netfliksa „1983” zagra dziewczynę o imieniu Kasia, która zakocha się z wzajemnością w Brytyjczyku, Harrym. Ich związek zostanie jednak przerwany przez wybuch najbrutalniejszej wojny w dziejach. Obok Wichłacz wystąpią m.in. Sean Bean, Helen Hunt, Blake Harrison, Brian J. Smith, Lesley Manville i Tomasz Kot. Czy dostaniemy kolejny wybitny brytyjski serial, który przebije się do globalnej popularności? Dowiemy się już wkrótce.

Data premiery „World On Fire” nie jest jeszcze znana. Produkcja BBC One będzie pokazywana w Polsce jesienią na kanale Epic Drama.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA