REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Opera mydlana z zombie trwa. „World War Z 2” zostało ponownie skasowane

Czy wydaje się wam, że już kiedyś słyszeliście o tej informacji? Macie rację, bo projekt od lat regularnie dostaje zielone światło, by zaraz je stracić. Teraz nie jest inaczej. Studio Paramount położyło kreskę na „World War Z 2”.

07.02.2019
10:04
WORLD WAR Z 2 brad pitt
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze w czerwcu tego roku miały ruszyć prace na planie kontynuacji filmu z Bradem Pittem o pandemii zombie, ale wstrzymano je. Oficjalne powody nie zostały podane, ale w kuluarach mówi się podobno o tym, że Paramount wystraszyło się kosztów. Obraz miał pochłonąć budżet wynoszący 190 mln dol., a studio zaczęło inwestować w kolejne odsłony serii „Mission Impossible”, które również nie są tanimi projektami, za to dużo mniej ryzykownymi.

Brad Pitt robi wszystko, aby „World War Z 2” ujrzało światło dzienne.

Gwiazdor jest też producentem obrazu, ale nieustannie podwija mu się noga przy próbach jego realizacji. Przypominamy, że plany dotyczące kontynuacji powstały jeszcze w 2013 roku.

Na pewnym etapie Pitt wraz z Paramount i Skydance próbowali namówić Davida Finchera, by został reżyserem obrazu. Do nakręcenia filmu przypisywane były zresztą różne nazwiska, w tym Juan Antonio Bayona, który ostatecznie zajął się stworzeniem „Jurassic World: Upadłe królestwo”.

Podobnie było ze scenarzystami. Tekst w grudniu 2015 dostarczył Steven Knight, mający już na koncie scenariusze do takich dzieł, jak „Locke” czy serial „Taboo”. Kolejną osobą, która miała odpowiadać za skrypt był Dennisa Kelly (serial „Utopia”).

REKLAMA

Już losy pierwszego „World War Z” były niepewne.

To dlatego, że pierwsza wersja filmu została odrzucona. Konieczne było sfinansowanie dokrętek, które wpłynęły na obraz trzeciego aktu filmu. Dodatkowe prace wymusiły także przesunięcie daty premiery, jednak „World War Z” zdołało sobie poradzić całkiem nieźle w wynikach box office. Film z Pittem przy budżecie 190 mln dol. zarobił ostatecznie 540 mln.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA