REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Maffashion i Maciej Musiał skazani za reklamę alkoholu. Zapadł wyrok

Zapadł wyrok w sprawie reklamowania alkoholu przez Julię "Maffashion" Kuczyńską i Macieja Musiała. Modowa influencerka i aktor zostali ukarani grzywną.

07.07.2023
11:18
Maffashion i Maciej Musiał skazani za reklamę alkoholu. Zapadł wyrok
REKLAMA

Pod koniec kwietnia tego roku do prokuratury wpłynął akt oskarżenia przeciwko Maciejowi Musiałowi oraz Julii "Maffashion" Kuczyńskiej w sprawie naruszenia Art. 13, który zabrania reklamowania i promocji napojów alkoholowych. Influencerka pod koniec czerwca 2022 roku zareklamowała na Instagramie włoskie piwo, a na instagramowym profilu aktora w sierpniu 2021 roku i lipcu 2022 roku pojawiła się z kolei reklama zarówno włoskiego piwa, jak i szkockiej whisky. Dziś zapadł wyrok w sprawie.

REKLAMA

Maffashion i Maciej Musiał skazani za reklamę alkoholu. Celebryci muszą zapłacić karę grzywny

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna poinformował, że celebryci zostali skazani wyrokami nakazowymi. Oznacza to, że wyrok wydano bez udziału stron procesu i nie jest on prawomocny. Decyzją Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy Julia "Maffashion" Kuczyńska została ukarana grzywną w wysokości 10 tys. zł, z kolei Maciej Musiał za swoje wykroczenie zapłacić ma 15 tys. zł. Oprócz grzywny Kuczyńska i Musiał muszą ponieść także koszty procesu.

REKLAMA

Celebryci otrzymali najniższy wymiary kary, gdyż, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za złamanie przepisów groziła im grzywna od 10 do 500 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA