REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Wojciech Chmielarz oficjalnie najbardziej rozchwytywanym polskim pisarzem. Powstanie film na podstawie powieści „Wyrwa”

Możemy już mówić oficjalnie, że Wojciech Chmielarz to jeden z najbardziej popularnych i rozchwytywanych polskich pisarzy. Jego najnowsza powieść, „Wyrwa”, doczeka się ekranizacji. Reżyserem filmu został Bartosz Konopka, odpowiedzialny m.in. za serial Netfliksa, „W głębi lasu”.

13.08.2020
14:00
wyrwa film ekranizacja powieści Wojciecha chmielarza
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze nie doczekaliśmy się produkcji na podstawie przedostatniej książki Wojciecha Chmielarza, „Rana”, a już mamy nowe wieści ze świata literacko-filmowego. Powieść polskiego autora pt. „Wyrwa” doczeka się ekranizacji. O tym fakcie poinformowało Wydawnictwo Marginesy, z którym pisarz od lat jest związany.

„Wyrwa” jako film

Na podstawie „Wyrwy” powstanie pełnometrażowy film fabularny, a jego reżyserią zajmie się Bartosz Konopka. Konopka na swoim koncie ma łącznie kilkadziesiąt seriali i filmów, m.in. „Królika po berlińsku”, nominowanego do Oscara. Ostatnio zajmował się produkcją oryginalną Netfliksa, „W głębi lasu”, opartą o powieść Harlana Cobena, amerykańskiego autora powieści kryminalnych, która została przeniesiona na polski grunt.

Za scenariusz filmowej „Wyrwy” odpowiadać będzie Piotr Szymanek. Polski scenarzysta współtworzył m.in. serial „Wataha” HBO, który dwukrotnie został nagrodzony Złotym Orłem w kategorii Najlepszy Serial Fabularny (lata 2017 i 2019).

Wojciech Chmielarz

Na razie nie wiadomo, kto miałby wcielić się w główne role w serialu. Przypomnijmy, że powieść „Wyrwa” opowiada o toksycznym trójkącie miłosnym i tajemniczej śmierci kobiety. Jak pisałam w swojej recenzji:

Maciek Tomski, główny bohater powieści, mąż i ojciec dwóch córek, snuje swoją opowieść. Zupełnie nieoczekiwanie jego żona, Janina, ginie na miejscu w wypadku samochodowym. To wszystko spada na niego tak nagle, że zdezorganizuje jego nudne, ale w miarę poukładane życie. Mężczyzna jest w szoku, próbuje jakoś oswoić się ze śmiercią żony, co samo w sobie nie jest łatwe. Wtedy nawet nie spodziewa się, że ta tragiczna sytuacja aż tak bardzo odmieni jego dalszą egzystencję.

REKLAMA

„Wyrwa”, tak jak i „Rana” oraz „Żmijowisko”, to thrillery psychologiczne z wątkami kryminalno-obyczajowymi. Tematami książek są skomplikowane relacje międzyludzkie oraz natura człowieka i pewne uniwersalne prawdy, które skrywają życiowe wybory każdego z nas. W ubiegłym roku na antenie telewizji Canal+ (teraz Canal+ Premium) mogliśmy obejrzeć serial „Żmijowisko”, nakręcony na podstawie bestsellera Chmielarza. Produkcja wciąż dostępna jest w usłudze Canal+ Telewizja przez Internet.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA