REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Znamy pierwsze szczegóły rebootu filmu "Wywiad z wampirem"

W sprawie planowanego od prawie dwóch lat kolejnej ekranizacji prozy Anne Rice wreszcie coś się ruszyło. Okazuje się, że nowy film będzie rebootem "Wywiadu z wampirem", który może się znacząco różnić od kinowej adaptacji z 1994 roku.

05.05.2016
9:20
Znamy pierwsze szczegóły rebootu filmu Wywiad z wampirem
REKLAMA
REKLAMA

W sierpniu 2014 roku Universal Pictures przedłużyło prawa do ekranizacji "Kronik Wampirów" - cyklu jedenastu powieści Anne Rice, opowiadajczch historię wykreowanego przez pisarkę świata, od czasów pierwszej królowej wampirów Akashy do czasów współczesnych. Wydawało się wówczas, że wytwórnia ma wielkie plany dotyczące zrealizowania serii filmów z krwiopijcami w roli głównej, tymczasem na pierwsze konkretne informacje na ten temat przyszło nam czekać aż do dzisiaj.

wywiad z wampirem class="wp-image-68963"
REKLAMA

Okazuje się, że pierwszą z nowych adaptacji będzie reboot "Wywiadu z wampirem" - zdecydowanie najsłynniejszego i najbardziej udanego filmu opartego na prozie Rice. Obraz z 1994 roku w reżyserii Neila Jordana, w obsadzie którego znaleźli się Brad Pitt, Tom Cruise, Antonio Banderas czy Kirsten Dunst, do dziś uchodzi za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, film opowiadający o wampirach. Choć wykreowane przez amerykańską pisarkę uniwersum jest barwne i bogate, trudno dziwić się wytwórni Universal, że zamierza odwołać się do sentymentu fanów.

Co ciekawe, najważniejszym tekstem źródłowym dla scenarzystów rebootu, Josha Boone'a oraz Jila Killington, nie był wcale "Wywiad z wampirem", a inne część "Kronik Wampirów" - "Wampir Lestad". W nowej ekranizacji wykorzystane zostaną też fragmenty "Królowej Potępionych", która w 2002 roku też doczekała się filmowej wersji. Boone, który jest także reżyserem widowiska, zapowiada, że odświeżony "Wywiad z wampirem" będzie pierwszą częścią trylogii, która - o ile wszystko pójdzie dobrze - miałaby doczekać się też telewizyjnych spin-offów, najpewniej w formie seriali. Zaznacza jednak, że na premierę poczekamy jeszcze kilka lat, bowiem jest to projekt bardzo złożony i kosztowny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA