REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

Pierwszy odcinek „Marvel Anime: X-Men” obejrzycie za darmo na YouTube

Pamiętacie animowanych „X-Menów” z lat 90.? Tak? To dobrze. A mutantów w wydaniu anime? Nie? To teraz możecie się z nimi zapoznać.

01.09.2021
14:36
x men anime youtube za darmo
REKLAMA

MCU to nie pierwsze ekranowe uniwersum Marvela. W końcu seriale animowane z lat 90. również rozgrywały się we wspólnym świecie i zdaniem mojego redakcyjnego kolegi, pod wieloma względami wyszło to lepiej niż w przypadku filmów kinowych. Hulk walczył w nich z Fantastyczną Czwórką, Spider-Man łączył siły z profesorem Xavierem, a Wolverine spuszczał łomot Hobgoblinowi. Rzeczywiście działo się tam dużo szalonych rzeczy.

Wielu dzisiejszych fanów kinowych franczyz DC i Marvela zapoznało się z superbohaterami właśnie dzięki serialom animowanym. To one też w pewnym stopniu otworzyły furtkę do powstania MCU i DCEU w znanym nam dzisiaj kształcie, będąc polem eksperymentów tak fabularnych, jak i formalnych.

REKLAMA

„Marvel Anime: X-Men” za darmo na YouTube

Firmy produkujące te seriale animowane nie spoczęły na laurach wraz z Marvelem dominującym kinowe repertuary. Tam wciąż się coś dzieje. Jakieś 10 lat temu takie Sony postanowiło połączyć siły Madhouse - studiem odpowiedzialnym za anime pokroju „Death Note”, „One Punch Man” czy „Hunter x Hunter”. Wspólnie wysłali X-Menów do Japonii i świata tamtejszych animacji.

Zgodnie z oficjalnym opisem fabuły, „Marvel Anime: X-Men” rozpoczyna się, kiedy uczennica szkoły dla mutantów Hisako Ichiki ginie w północnej Japonii. Jej rodzice proszę profesora Xaviera o pomoc. Ten zbiera swoich X-Menów i wysyła ich na misję ratunkową. Z powodu utraty ukochanej Cyklop odmawia w niej udziału.

Zainteresowani jak to wygląda w praktyce? Teraz możecie się przekonać. Sony udostępniło właśnie pierwszy odcinek na swoim youtube'owym kanale Throwback Toons. Możecie go obejrzeć całkowicie za darmo:

REKLAMA

To dopiero początek japońskiej przygody mutantów. Serial doczekał się 12 odcinków i skończył po pierwszym sezonie. WeGotThisCovered wskazuje, że umieszczenie pierwszego epizodu na YouTube może sugerować, iż Sony bada grunt pod wypuszczenie nowych superbohaterskich seriali w formacie anime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA