REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Egzorcysta porzucił sutannę, bo zakochał się w satanistycznej pisarce. To dopiero demoniczne pożądanie

Strzała Amora czy szatańskie opętanie? Cała katolicka Hiszpania zastanawia się nad tym pytaniem w związku z historią znanego z homofobicznych poglądów biskupa Xaviera Novella. Mężczyzna zrezygnował z sutanny, bo zakochał się... w autorce szmatławej literatury erotycznej z silnymi wątkami satanistycznymi.

09.09.2021
19:47
xavier novell egzorcysta miłość
REKLAMA

Jeżeli opisany powyżej skrót brzmi wam jak fabuła głupiego odcinka „Bogdan Boner: Egzorcysta”, to nie będę was za to winić. Ta historia wydarzyła się jednak naprawdę i to jednemu z najbardziej kontrowersyjnych hiszpańskich duchownych. Xavier Novell został wyświęcony na biskupa w 2010, gdy miał zaledwie 41 lat. Uczyniło go to najmłodszym hierarchą na tej pozycji w całej Hiszpanii i jedną ze wschodzących gwiazd tamtejszego kleru. Niestety, Novell postanowił wykorzystać swoją popularność do szerzenia jawnie homofobicznych haseł. Namawiał choćby do stosowania tzw. terapii konwersyjnych, które miały rzekomo pomóc członkom środowiska LGBT+ przejść z powrotem na łono osób heteroseksualnych.

Oprócz tego biskup od 2015 roku pełnił rolę egzorcysty i publicznie bronił tych praktyk przed krytyką lewej strony politycznego sporu. Okazuje się jednak, że obcowanie z demonami skończyło się dla Novella poważnym kryzysem posługi duszpasterskiej. Nie myślcie jednak, że hiszpański biskup napotkał któryś z pomiotów Belzebuba i dał się mu opętać. Zadziała druga najbardziej szatańska siła znana Kościołowi katolickiemu, czyli kobieta. A mówiąc dokładniej Silvia Caballol, autorka erotycznych powieści z domieszką literackiego satanizmu.

REKLAMA

Xavier Novell nie poinformował o powodach swojej rezygnacji. Zdaniem mediów za wszystkim stoi jednak miłość.

Jak podaje portal The Sun za publikacją hiszpańskiego Religion Digital, Novell miał poinformować o całej sprawie przełożonych. Powiedział im, że zakochał się i chce być fair wobec swojej wybranki. Szybko wyszło na jaw, że jest nią autorka trylogii „Amnesia” i powieści „The Hell of Gabriel's Lust”. Wspomniane dzieła podejmuję tematykę okultyzmu, sadyzmu, satanizmu, erotyki, a także odwiecznej wojny między Dobrem i Złem pod postacią aniołów i demonów.

REKLAMA

Część dawnych kolegów Novella na widok wspomnianych książek podobno uznała, że duchowny padł ofiarą opętania. I to bynajmniej nie przez Cupida i Afrodytę a szatańskie pomioty, z którymi walczył egzorcyzmami. Mimo to wygląda na to, iż papież Franciszek przychyli się do prośby biskupa i pozwoli mu opuścić stan kapłański. Czy to oznacza kolejne powieści, tym razem pisane już w duecie? Jeszcze bardziej demoniczne i erotyczne niż poprzednie? Świat czeka z zapartym tchem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA