REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Reżyser "Biednych istot" szykuje kolejny film. To nietypowa i kosmiczna historia

"Biedne istoty" w reżyserii greckiego reżysera, Yorgosa Lanthimosa, doczekały się aż 11. nominacji do tegorocznych Oscarów. Tymczasem twórca pracuje już nad kolejny projektem, który ma być nie mniej wciągający, ale też ekscentryczny. Mowa o remake'u południowokoreańskiej komedii fantasy "Save the Grren Planet".

21.02.2024
12:37
Yorgos Lanthimos Biedne istoty
REKLAMA

Bardzo prawdopodobne jest to, że w tym roku to właśnie "Biedne istoty" Yorgosa Lanthimosa z główną rolą Emmy Stone będą triumfować na 96. już rozdaniu Oscarów. Film zdobył aż 11 nominacji i cieszy się dużym uznaniem krytyków. Sam reżyser nie siedzi bezczynnie i już zapowiada kolejny projekt.

REKLAMA

Yorgos Lanthimos szykuje kolejny film. Będzie to remake czarnej komedii fantasy

Grecki filmowiec niebawem planuje nakręcić remake południowokoreańskiego filmu "Save the Green Planet". to czarna komedia fantasy, która swoją premierę miała w 2003 r. Film traktuje o Byeong-gu, który wierzy, że Ziemia w każdym momencie może zostać zaatakowana przez kosmitów. Mężczyzna przekonany jest, że planetę może tylko uratować spotkanie z Księciem Andromedą podczas pełni Księżyca. Postanawia więc porwać szefa spółki naftowej, którego uważa za kosmitę.

Więcej o oscarowych tematach przeczytasz w Spider's Web:

Emma Stone negocjuje kontrakt

Zdjęcia do tego dość nietypowego filmu mają ruszyć latem tego roku w Wielkiej Brytanii oraz Nowym Jorku. Niewykluczone, że tym razem również zobaczymy Emmę Stone, która poza "Biednymi istotami" gościła też w w "Faworycie" w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Obecnie aktorka negocjuje kontrakt odnośnie drugoplanowej roli w filmie.

REKLAMA

Aktualnie w kinach wciąż można oglądać "Biedne istoty" z rolą główną Emmy Stone. To adaptacja powieści Alasdaira Graya opowiadająca o kontrowersyjnym naukowcu Godwinie Baxterze, który dzięki nauce przywraca do życia ciało młodej kobiety, Belli (w tej roli świetna Emma Stone, typowana jako faworytka w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA