REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Ile Zendaya zarobi za jeden odcinek "Euforii"? Kwota jest gigantyczna

Zendaya nie zwalnia tempa. Gwiazda "Euforii" złożyła swój podpis na nowym kontrakcie HBO, a kwota, na którą opiewa dokument, jest równa gaży, którą za jeden odcinek otrzymały takie gwiazdy, jak Steve Carell, Jerry Seinfeld, Sarah Jessica Parker czy cała obsada "Przyjaciół". Co dla widzów oznacza potężna inwestycja HBO? Że producenci wierzą w potencjał serialu i będą podejmować dalsze kroki w kierunku jego rozwoju.

28.02.2023
11:30
zendaya euforia kontrakt
REKLAMA

Gdziekolwiek nie pojawi się Zendaya, od razu jest na ustach wszystkich. Gwiazda, która swoją karierę zaczynała od produkcji Disneya, teraz obsadzana jest do głównych ról w popularnych filmach i serialach, zdobywając przy okazji najważniejsze nagrody. Lwią część statuetek w kolekcji gwiazdy stanowią te za rolę Rue Bennett w serialu "Euforia" - w 2020 i 2022 roku otrzymała nagrodę Emmy w kategorii "Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym", a w tym roku na jej ręce złożony został Złoty Glob.

REKLAMA

Czytaj także:

"Euforia" w czołówce najpopularniejszych seriali o nastolatkach

"Euforia" to serial o nastolatkach i ich problemach. Główną bohaterką, w którą wcieliła się Zendaya, jest Rue Bennett, narkomanka po odwyku. Fabuła skupia się także na jej przyjaciółce Jules, w tej roli Hunter Schafer, która od niedawna mieszka w nowym mieście, a także innych znajomych ze szkoły.

HBO Max - zwiastun 2. sezonu serialu "Euforia"

Liczba nominacji serialu "Euforia" udowadnia, że produkcja jest nie tylko chętnie oglądana przez widzów, ale też doceniona przez krytyków. Po drugim sezonie zresztą produkcja była drugą pod względem popularności, zaraz po "Grze o tron", a obecnie w gatunku teen drama w rankingu IMDb zajmuje trzecie miejsce. Wygląda na to, że zauważyli to również producenci serialu, którzy, widząc jego ogromny potencjał, postanowili podpisać z odtwórczynią roli Rue Bennett nowy kontrakt.

Zendaya i nowe warunku umowy w serialu "Euforia"

Jak podaje serwis ScreenRant, HBO zainwestowało w przyszłość "Euforii" ogromną ilość pieniędzy, w tym oczywiście w jedną z głównych gwiazd serialu. Okazuje się, że Zendaya na jednym odcinku zarobi milion dolarów. Taką kwotą mogli się poszczycić aktorzy z serialu "Teoria wielkiego podrywu", obsada kultowego sitcomu "Przyjaciele" czy Reese Witherspoon i Nicole Kidman za role w serialu "Wielkie kłamstewka".

Na temat nowej stawki, którą ma otrzymać Zendaya za rolę w serialu "Euforia", wypowiedział się założyciel medialnej firmy Puck, Matthew Belloni:

Istnieje grupa gwiazd, która zarabiała milion dolarów na odcinku, zwłaszcza w limitowanych serialach - Michael Keaton w "Lekomanii" czy Elisabeth Moss w "Lśniących dziewczynach", a nawet serialowych kontynuacjach, jak Jason Sudeikis w "Ted Lasso", Harrison Ford i Helen Mirren w "1923" czy Chris Pratt w "Liście śmierci". Powiedziano mi, że Zendaya właśnie zakończyła poważną renegocjację w sprawie "Euforii", co prawdopodobnie zbliża ją do tego klubu

- skomentował Belloni.
REKLAMA

Realizacja 3. sezonu "Euforii" była opóźniona z powodu równoległych zdjęć do drugiej części filmu "Diuna", w którym Zendaya wciela się w Chani. Nowe warunki kontraktu sprawią, że aktorka prawdopodobnie jeszcze mocniej zaangażuje się w "Euforię", a my, miejmy nadzieję, już na początku przyszłego roku zobaczymy ją w roli Rue Bennett w najnowszym sezonie serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA