REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Ziarno prawdy" - obejrzyj oficjalny zwiastun filmu

"Film zapowiada się znakomicie" - napisał na swoim profilu na Facebooku Zygmunt Miłoszewski, autor literackiego pierwowzoru, komentując oficjalny zwiastun "Ziarna prawdy". Ja nie przesadzałbym z optymizmem. 

03.12.2014
11:20
„Ziarno prawdy” – obejrzyj oficjalny zwiastun filmu
REKLAMA

Jedno jest pewne - będzie to lepsza ekranizacja niż "Uwikłanie" z 2011 roku w reżyserii Jacka Bromskiego. Choćby tylko dlatego, że Szacki w "Ziarnie prawdy" ma na imię Teodor, a nie Agata, a akcja filmu rozgrywa się w Sandomierzu, a nie w Radomiu czy jakiejkolwiek innej miejscowości, która nieszczególnie pasuje do jego treści. Również dlatego, że współautorem scenariusza jest sam Miłoszewski. Także obsada prezentuje się bardziej interesująco.

REKLAMA

Problem ze zwiastunem mam taki, że wypada on bardzo nijako. Nie odrzuca i nie zapowiada dzieła miernego, ale też w żaden sposób nie zachęca do wybrania się do kina - choć fakt faktem, że nie musi, bo i tak wszyscy, którzy przeczytali książkę, z niecierpliwością oczekują filmu. W zasadzie wszystko w nim jest przeciętne, może poza Robertem Więckiewiczem, który co prawda nie wygląda jak prokurator Teodor Szacki (przykro mi, psychofanki), ale w tych kilku urywkach, w których możemy go zobaczyć, oddaje charakter tej postaci naprawdę zacnie.

REKLAMA
ziarno prawdy

Oczywiście za wcześnie na ferowanie wyroków, w ostatnich latach coraz więcej dobrych, czy choćby przyzwoitych polskich filmów trafia do kin, i mam szczerą nadzieję, że "Ziarno prawdy" podtrzyma ten trend. Premiera filmu zapowiedziana jest na 23 stycznia 2015 roku. Poza Więckiewiczem, w obsadzie znaleźli się również Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński i Andrzej Zieliński. Za reżyserię odpowiedzialny jest Borys Lankosz ("Rewers", "Ekipa").

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA