REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Złote Maliny rozdane. "Diana: Musical" i "Kosmiczny mecz 2" z największą liczbą antyoscarów

Złote Maliny 2022 już za nami. Dowiedzieliśmy się, które filmy należy omijać szerokim łukiem. Zgodnie z werdyktem najgorszą produkcją minionych miesięcy jest "Diana: Musical". Antynagrodę dla aktora drugoplanowego otrzymał natomiast Jared Leto za występ w "Domu Gucci". Wśród "zwycięzców" znalazło się też miejsce dla LeBrona Jamesa i "Kosmicznego meczu: Nowej ery".

26.03.2022
12:29
kosmiczny mecz 2 złote maliny 2022
REKLAMA

Złote Maliny 2022 już za nami. Jak zwykle tuż przed Oscarami mogliśmy poznać najgorsze filmy minionych miesięcy. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek dowiemy się, jakie produkcje mogą pochwalić się tegorocznymi nagrodami Amerykańskiej Akademii. Tymczasem dostaliśmy listę tytułów, których lepiej unikać.

Największym "triumfatorem" tegorocznego rozdania Złotych Malin okazała się "Diana: Musical". Nominacje w dziewięciu kategoriach udało się produkcji zamienić na pięć statuetek - w tym tę najważniejszą dla najgorszego filmu. Niewiele gorzej poradził sobie "Kosmiczny mecz: Nowa era", który zdobył trzy antyoscary.

REKLAMA

Złote Maliny dla Jareda Leto i Bruce'a Willisa

Ciekawym akcentem tegorocznej gali była Złota Malina dla Jareda Leto. Aktor nominowany był w dwóch kategoriach za swój występ w "Domu Gucci" (produkcja ma szansę na Oscara za charakteryzację i fryzury). Otrzymał statuetkę dla najgorszego aktora drugoplanowego, bo nagrodę dla najgorszego ekranowego niedopasowania przyznano LeBronowi Jamesowi i dowolnemu produktowi Warner Bros. w "Kosmicznym meczu: Nowej erze".

Jeszcze przed rozdaniem Złotych Malin pewien otrzymania statuetki mógł być Bruce Willis. Aktor otrzymał w tym roku bowiem osobną kategorię - najgorszy występ Bruce'a Willisa w filmie z 2021 roku. Nominowanych w niej było aż osiem produkcji. "Nagrodzono" kreację w "Kosmicznym grzechu".

Złote Maliny 2022 - pełna lista "zwycięzców"

NAJGORSZY FILM

"Diana: Musical"

NAJGORSZY AKTOR

LeBron James - "Kosmiczny mecz: Nowa era"

NAJGORSZA AKTORKA

Jeanna de Waal - "Diana: Musical"

NAJGORSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Judy Kaye - "Diana: Musical"

NAJGORSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Jared Leto - "Dom Gucci"

NAJGORSZY WYSTĘP BRUCE'A WILLISA W FILMIE Z 2021 ROKU

Bruce Willis - "Kosmiczny grzech"

NAJGORSZE EKRANOWE NIEDOPASOWANIE

LeBron James i dowolny produkt Warner Bros. - "Kosmiczny mecz: Nowa era"

NAJGORSZY REŻYSER

Christopher Ashley - "Diana: Musical"

NAJGORSZY SCENARIUSZ

"Diana: Musical"

NAJGORSZY REMAKE, SEQUEL BĄDŹ ZRZYNKA

"Kosmiczny mecz: Nowa era"

NAGRODA ODKUPIENIA

Will Smith - "King Richard. Zwycięska rodzina"

REKLAMA

Złote Maliny - tych filmów lepiej nie oglądać

Jak co roku Złote Maliny przyznano najgorszym filmom minionych miesięcy. Wśród laureatów nie zabrakło "Diany: Musiaclu" i "Kosmicznego meczu: Nowej ery". Nagrodą odkupienia może pochwalić się natomiast Will Smith za rolę w "King Richard. Zwycięska rodzina". Za swój występ w tej właśnie produkcji aktor nominowany jest również do Oscara. Czy go otrzyma? Dowiemy się w poniedziałek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA