REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Złoty Lew dla produkcji Netfliksa! Wyniki 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji

W Wenecji zakończył się 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Najlepszym filmem wybrano obraz Roma w reżyserii Alfonso Cuarona.

08.09.2018
22:09
Złoty Lew Wenecja 2018
REKLAMA
REKLAMA

Festiwal w Wenecji jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń w branży filmowej. Przyznawane na nim nagrody cieszą się wielką renomą, a wyróżnione filmy często wspominane są jeszcze przez lata. Do grona laureatów Złotego Lwa dołączył kolejnych tytuł.

Zwycięzcą tegorocznego festiwalu w Wenecji został film Roma.

Dzieło Alfonso Cuarona pokonało w rywalizacji o główną nagrodę imprezy 20 innych produkcji. Obraz opowiada o młodych służących indiańskiego pochodzenia. Pracują oni dla rodziny zamieszkującej Romę, dzielnicę Meksyku. Film ma pojawić się w serwisie Netflix w grudniu tego roku. Srebrnego Lwa otrzymał film The Favourite w reżyserii Yorgosa Lanthimosa . Z kolei Nagroda Specjalna Jury, czyli Brązowy Lew, powędrował do Jennifer Kent za film The Nightingale.

REKLAMA

Skład sędziowski pod przewodnictwem Guillermo del Toro za najlepszych scenarzystów uznał Joela i Ethana Coenów, twórców The Ballad of Buster Scruggs. Z kolei Puchary Volpiego za najlepsze kreacje aktorskie powędrowały w ręce Olivii Colman za The Favourite oraz Willema Dafoe, który zagrał w At Eternity's Gate. Z kolei już kilka dni temu Złotego Lwa Świętego Marka, czyli honorową nagrodę festiwalu w Wenecji, odebrał David Cronenberg. Reżyser Muchy oraz Historii przemocy został wyróżniony za „całokształt twórczości i wkład w światową kinematografię”.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji organizowany jest od 1932 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA