REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dziś w nocy śpimy o godzinę krócej, ale to nic w porównaniu z tym, ile czasu zabiorą ci te seriale. Wciąż jednak warto je znać

Pamiętacie, że śpimy dziś w nocy o godzinę krócej? Właśnie wkraczamy w czas letni i stracimy jedną godzinę z doby. Dla każdego serialowego maniaka to 60 minut mniej na oglądanie ulubionych tytułów. A są przecież takie, na które trzeba poświęcić przysłowiowe pół życia.

30.03.2019
11:00
najdłuższe seriale, które zajmą ci pół życia
REKLAMA
REKLAMA

Owszem, historia telewizji zna przykłady seriali, które były jeszcze dłuższe i przez lata nie znikały z ekranów. W końcu jednak przyszedł ich kres i stały się historią. Dlatego kryterium, które sobie postawiliśmy przy tym zestawieniu było to, aby dana pozycja wciąż była emitowana i godna polecenia. Czas przynajmniej części z poniższych seriali jest już co prawda policzony, ale żaden nie doczekał się jeszcze swojego finału.

Najdłuższe seriale, które wciąż są emitowane i które warto znać:

Zabójcze umysły

Członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych zawsze mają ręce pełne roboty. To właśnie ten wyspecjalizowany zespół wkracza do akcji, gdy tradycyjne policyjne metody to zbyt mało, aby złapać seryjnych morderców. Serial utrzymuje się już od 14 lat! Nie lada wyczyn. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że stacja CBS zamówiła 10 odcinków 15. sezonu i na tym będzie koniec. Oczywiście na przestrzeni tylu epizodów nie udało się uniknąć spadku jakości, ale to wciąż pozycja godna sprawdzenia. Nie brak tu akcji, ale i wciągających zagadek, dzięki którym poznajemy tajniki profilowania.

„Zabójcze umysły” można oglądać na kanale FOX.

Jak wygląda życie geniusza? Okazuje się, że całkiem ciekawie, a z pewnością zabawnie. Sheldona, Leonarda, Howarda, Rajesha, a także Penny, Amy i Bernadette znamy już od 12 lat. Niestety trwający właśnie sezon będzie ostatnim, a 2019 stanie się rokiem pożegnania „Teorii wielkiego podrywu”. Serial o nerdach naukowcach wciąż jednak wpisuje się w poczet telewizyjnych produkcji o imponującym stażu.

11 sezonów serialu jest dostępnych na HBO GO.

Również i ten serial niedługo doczeka się swojego finału. Saga o Winchesterach zostanie zakończona po 15. sezonie, którego premiera jest przewidziana na 2020 rok. Ostatnia odsłona przygód cyklu będzie liczyć 20 odcinków. Dzięki temu ich łączna liczba wyniesie 327, a „Nie z tego świata” zyska tytuł najdłuższego serialu sf/fantasy nadawanego w amerykańskiej telewizji.

Od czego zaczęła się historia braci Winchesterów? Otóż, szczęśliwa żona i matka dwóch synów niespodziewanie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Świadek niesamowitego zdarzenia, jej mąż, John Winchester, w panice ucieka wraz ze swoimi dziećmi – Deanem i Samem – z płonącego domu. John postanawia zgłębić sprawę śmierci żony na własną rękę, szukając odpowiedzi w zjawiskach paranormalnych i poznając innych podobnych jemu, żądnych zemsty ludzi.

Pięcioosobowa rodzina i jej losy w miasteczku Springfield. Kultowa animacja Matta Groeninga, która doczekała się już aż trzydziestu sezonów (!). Simpsonom udało się zresztą osiągnąć status najdłużej nadawanego amerykańskiego serialu animowanego. To również jedna z najpopularniejszych i najważniejszych serii w całej historii popkultury. Niepowtarzalne poczucie humoru, świetnie napisane postacie, produkcja oddająca obyczajowość Amerykanów i problemy trawiące krainę Wuja Sama.

Serial można oglądać na kanale FOX Comedy.

Minęło dziewięć lat i ponad sto odcinków, a „The Walking Dead” wciąż pozostaje światowym fenomenem. Koszmar po apokalipsie zombie dalej angażuje miliony widzów i nie widać jego końca, gdyż stacja AMC zamówiła 10. sezon produkcji opartej na komiksie Roberta Kirkmana. Być może poziom kolejnych serii nie ma już tego powiewu świeżości, co premierowe odcinki, ale to wciąż serial o umarlakach tworzony przez weteranów i jednocześnie pasjonatów gatunku. Na pokładzie jest przecież Greg Nicotero, który o zgnilakach wie chyba wszystko.

Odcinki serialu są dostępne na Netfliksie.

Niepoprawny politycznie serial przetłumaczono na 30 języków, dla odbiorców w 130 krajach. Wulgarna, wypełniona kloacznym dowcipem animacja Treya Parkera i Matta Stone’a zdołała już chyba obrazić każdego na przestrzeni tych 22 lat od swojego debiutu. Nie brak w niej także diagnozy nastrojów społecznych obowiązujących w danym okresie, choć podanych z typowym dla „South Park” przymrużeniem oka.

Animacja jest nadawana na Comedy Central Family.

REKLAMA

Kolejna animacja, która niekoniecznie jest kierowana do najmłodszych widzów. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tym tytule. Zwariowany Peter jest głową rodziny Griffinów, a kolejne odcinki opowiadają o perypetiach jej członków. „Family Guy” to gwarancja świetnej zabawy, bo każda minuta jest tu wypełniona przygniatająca toną dowcipu. Serial jest z nami od 1999 roku i doczekał się już 17 sezonów.

Na Netfliksie można znaleźć 5 sezonów serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA