REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Trwa serialowa rzeź niewiniątek. Oto seriale, których twórcy powiedzieli „dość”

Ostatni rok obfitował w doskonałe produkcje, lecz niemal tyle samo zostało skasowanych. Których hitowych seriali więcej nie obejrzycie? Lista może zaskoczyć.

18.10.2018
15:11
seriale skasowane 2018
REKLAMA
REKLAMA

Życie każdego serialu musi kiedyś dobiec końca. Czasem zakończenie jest niespodziewane i brutalne, a czasem produkcja dobiega końca w zadowalający dla wszystkich zainteresowanych sposób. Sezon 2018/19 będzie zarazem końcem dla rekordowej liczby hitowych produkcji.

Przed niektórymi z wymienionych poniżej seriali wciąż jest jeszcze ostatni sezon, który (miejmy nadzieje) zaspokoi życzenia i marzenia fanów. Większość kasowanych produkcji czeka jednak trudny los. Ich historie nigdy nie zostaną dokończone, a widzowie nie doczekają się żadnej nagrody za poświęcony czas i emocje.

Hitowe seriale skasowane w sezonie 2018/19:

Iron Fist - Netflix

Iron Fist już od pierwszego sezonu musiał zmagać się z łatką najgorszego serialu Marvela w ofercie Netfliksa. Szefowie serwisu starali się pomóc postaci Danny'ego Randa poprzez dorzucanie go do seriali The Defenders i Luke Cage, ale drugi sezon tylko potwierdził, że użytkownicy Netfliksa nie kochają Iron Fista. Serial nie potrafił znaleźć swojej tożsamości. Nie wyróżniał się spośród innych opowieści superbohaterskich. Nie miał też tak angażującego głównego bohatera jak Jessika Jones czy Daredevil. Fani produkcji wciąż walczą o trzeci sezon, ale na ten moment Iron Fist jest oficjalnie skasowany.

Gra o tron - HBO

seriale skasowane 2018 class="wp-image-213050"

Trudno sobie wyobrazić krajobraz serialowej rozrywki po zakończeniu Gry o tron. Już na wiosnę 2019 roku zostaniemy postawieni właśnie przed takim ultimatum, bo właśnie wtedy wyemitowany zostanie ostatni sezon popularnego dzieła HBO. Powstaną co prawda spin-offy serialu, ale to nie będzie to samo. Gra o tron (mimo wszystkich swoich słabości) zmieniła telewizję na lepsze. I jako jedna z kilku najważniejszych produkcji złotej ery seriali powinna zostać zapamiętana.

Ash kontra Martwe zło - Player.pl


Jedna z najbardziej kultowych pulpowych opowieści o złu i demonach. Serial Ash kontra Martwe zło doczekał się trzech sezonów, ale stacja Starz nie uwierzyła w dalszy potencjał serii. Ignorując zarazem oczywisty wniosek, że sama niszowość Starz (a nawet polskiego Player.pl i innych platform dystrybucji) miała wiele wspólnego z niezadowalającymi wynikami oglądalności. Ash kontra Martwe zło nigdy nie miał szans dorównać takim serialom, jak Gra o tron czy Wiedźmin. Ale skasowanie tej produkcji pokazuje, że mniejszym, nietypowym serialom paradoksalnie coraz trudniej utrzymać się na rynku.

Orange Is the New Black - Netflix

seriale skasowane 2018 class="wp-image-213059"

Jeżeli jakiś serial pokazuje w pełni ogromny sukces, jaki Netflix zanotował w ostatnich latach, to właśnie Orange Is the New Black. To nie tylko jedna z najlepszych produkcji platformy, ale też najdłużej nadawany serial. Właśnie ogłoszono jednak, że nadchodzący siódmy sezon produkcji będzie zarazem ostatnim. Opowieść o grupie więźniarek wyprzedzi więc House of Cards tylko o jeden sezon. Seriale skasowane 2018 pozostawią wiele stacji bez wcześniejszych hitów, ale to właśnie Netfliksowi może być najtrudniej zastąpić Orange Is the New Black.

The Affair - Showmax, HBO |GO

seriale skasowane 2018/19 class="wp-image-213077"

Romans jest wykorzystywany przez kulturę od dawna. The Affair wyróżnia się jednak niesamowitym, oryginalnym podejściem do tematu, zarówno w sferze formalnej, jak i fabularnej. Ostatni, piąty sezon produkcji tworzonej przez Showtime ma być zakończeniem serii na własnych warunkach. Twórcy The Affair nie chcieli na siłę przeciągać tej opowieści, aż straciłaby jakikolwiek powab i związek z widzami. To się im chwali... a jednak fani produkcji z pewnością po cichu liczyli na więcej niż pięć sezonów.

Teoria wielkiego podrywu - HBO GO, Comedy Central

seriale skasowane 2018 class="wp-image-213053"

Seriale skasowane 2018 to lista pełna niezwykłych produkcji. Żadna nie wzbudziła jednak tak ogromnych podziałów, jak Teoria wielkiego podrywu. Dla wielbicieli Howarda, Sheldona i spółki nie będzie drugiego serialu, który pozostawi w ich sercu większą wyrwę. Nie ma w tym nic dziwnego. Teoria wielkiego podrywu nie tylko odrodziła gatunek sitcomu, ale też świetnie skorzystała z mody na subkultury geeków i nerdów. To też najdłużej nadawany serial ze wszystkich wymienionych. Emitowany właśnie w USA sezon będzie jednak ostatnim. I to trochę wina Sheldona.

Kroniki Times Square – HBO

Produkcja opowiadająca o rozwoju branży pornograficznej wydawała się kolejnym wielkim hitem HBO. Kroniki Times Square doceniali na równi krytycy i widzowie. Dosyć niespodziewanie stacja postanowiła przedłużyć produkcję tylko o jeden dodatkowy sezon i to na nim zamknąć tę opowieść. Trzeci sezon serialu HBO ma trafić do widzów w 2019 roku, ale szczegóły dotyczące fabuły, obsady i liczby odcinków nie są jeszcze znane.

Mr. Robot

seriale skasowane 2018 class="wp-image-213125"

Elliot Alderson to jeden z najbardziej popularnych serialowych bohaterów ostatnich lat. Mr. Robot spokojnie mógłby być nadawany jeszcze przez kilka lat, ale niespodziewanie ogłoszono, że powstający czwarty sezon zakończy cały serial. Najbardziej przeciwny dalszemu rozciąganiu tej historii był jej pomysłodawca, Sam Esmail. Twórca serialu zamiast dwóch małych sezonów postanowił stworzyć mocny i obszerny zestaw odcinków, które zamkną opowieść o nieuchwytnym hakerze.

Damnation – Netflix

seriale skasowane 2018 class="wp-image-213116"

Prawie wszystkie omawiane tutaj seriale mają za sobą, co najmniej dwa sezony. Inaczej jest z Damnation wspólnym dziełem USA Network i Netfliksa. Produkcja tocząca się w czasach Wielkiej Depresji nie znalazła wystarczającej widowni. Pomysł na Damnation wydawał się interesujący – kryzys finansowy, atmosfera niczym ze Steinbecka i oszukańczy kaznodzieja. Produkcja chyba była po prostu za słabo reklamowana poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Poldark - BBC

seriale skasowane 2018 class="wp-image-213131"

Ukochany serial wszystkich Brytyjczyków (i zarazem jedna z najbardziej popularnych serii BBC na świecie) zakończy się na piątym sezonie. Ostatnia odsłona nie będzie dokładną adaptacją żadnej z powieści Winstona Grahama. Zamiast tego opowie własną historię tuż po fabularnym zakończeniu czwartego sezonu i śmierci Elizabeth. Jakie nowe tragedie i burzliwe losy spadną na mieszkańców Poldark? Przekonamy się w 2019 roku.

REKLAMA

Na przełomie 2018 i 2019 roku pożegnamy się jeszcze z:

 • Steve – Syndictaion
 • Quantico – ABC
 • I’m Dying Up Here – Showtime
 • Dietland – AMC
 • Outcast – Cinemax
 • The Royals – E!
 • Homeland – Showtime
 • Roseanne – ABC
 • Hard Sun – ABC/AMC
 • Shooter – USA Network
 • Designated Survivor ABC
 • Transparent (Amazon)
 • Chance (Hulu)
 • Decepiton ABC
 • The Exorcist - Fox
 • Ostatni człowiek na Ziemi - Fox
 • Taken – NBC
 • Versailles – BBC
 • Seven Secondo – Netflix
 • The Path – Hulu
 • Crazy Ex-Girlfriend – The CW
 • Great News – NBC, Netflix
 • Disjointed – Netflix
 • The Mick - Fox
 • The Librarians - TNT
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA