REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

"Zmierzch" doczeka się serialu. Kultowa saga o wampirach trafi na mały ekran

Saga "Zmierzch" doczeka się serialu. Jak donoszą amerykańskie media, powstaje serialowa wersja historii o wampirzej rodzinie. Serial ma być jeszcze wierniejszą adaptacją książek Stephanie Meyers.

20.04.2023
8:35
Zmierzch, serial
REKLAMA

Będzie kolejna adaptacja hitowej sagi dla młodzieży "Zmierzch". Serial na podstawie powieści amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer z pewnością będzie sporym hitem, pamiętając, jak wielkim przebojem kinowym był film "Zmierzch" z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem.

REKLAMA

"Zmierzch" doczeka się serialu. Wśród zaangażowanych w projekt będzie sama Stephanie Meyers.

W kwestii serialu wiadomo jedynie, że ma powstać, natomiast na ten moment nie jest znane nazwisko scenarzysty, nazwy platformy czy stacji telewizyjnej, która zdecyduje się wyemitować "Zmierzch". Według amerykańskich źródeł, w tym serwisu Hollywood Reporter, producentami wykonawczymi zostali Wyck Godfrey oraz Erik Feig. Z kolei firma Godfreya Temple Hill odpowiadała wcześniej za produkcję pięciu filmów opartych na sadze "Zmierzch". Wśród zaangażowanych w projekt jest również sama pisarka - Stephanie Meyers. "Zmierzch" będzie kolejną, kultową serią książek, która trafi na mały ekran. Warto dodać, że niedawno Warner Bros Discovery ogłosiło serial "Harry Potter", będący nową adaptacją książek.

Zwiastun filmu "Zmierzch"
REKLAMA

"Zmierzch" stał się ogromnym, komercyjnym hitem

W latach 2005-2008 ukazały się aż cztery powieści z uniwersum "Zmierzch", "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie" oraz "Przed świtem". W 2008 roku miała też miejsce pierwsza adaptacja filmowa "Zmierzchu". Reżyserii podjęła się Catherine Hardwicke, a w rolach głównych widzowie zobaczyli Kristen Stewart i Roberta Pattinsona, czyniąc z nich gwiazdy światowego formatu.

W ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania „Zmierzchu” film zarobił w Stanach Zjednoczonych 70,3 mln dolarów, co dało mu miejsce czwarte - wyprzedza go czwarta, pierwsza i druga część "Harry'ego Pottera" w rankingu najlepszych otwarć w historii listopadowych premier i czwarte miejsce na liście otwarć roku 2008 oraz ósme miejsce w rankingu otwarć wszech czasów filmów nie będących kontynuacją.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA