REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Co nas czeka w 2. sezonie "Wednesday"? Twórcy uchylili rąbka tajemnicy

"Wednesday" to serial, który dosłownie podbił serca widzów, również tych polskich. Spin-off "Rodziny Addamsów" święci triumfy na Netfliksie i nic dziwnego, że fani zastanawiają się, czy przewidziany jest drugi sezon hitowej produkcji z Jenną Ortegą w roli głównej. Dobra wiadomość jest taka, że będzie kontynuacja serialu "Wednesday". Jakie wątki planują rozwinąć scenarzyści?

30.12.2022
18:00
Będzie kontynuacja "Wednesday"
REKLAMA

Premiera "Wednesday" miała miejsce już jakiś czas temu, tymczasem o serialu Tima Burtona wciąż mówi się i pisze. Gwiazdy, jak Lady Gaga odtwarzają na tik Toku słynny taniec Wednesday, podobnie jak mnóstwo użytkowników i użytkowniczek mediów społecznościowych.

REKLAMA

Kontynuacja "Wednesday". O czym będzie?

Serial o rezolutnej córce Motricii i Gomeza Addamsów zebrał liczne grono fanów, którzy czekają na kontynuację historii, łączącą w sobie ironiczne poczucie humoru i makabreskę z kryminalnym wątkiem. Wygląda na to, że bedzie dalszy ciąg serialu z Jenną Ortegą, o czym opowiedzieli showrunnerzy i scenarzyści Miles Miller i Al Gough w wywiadzie dla "TV Line".

Co prawda, ekipa serialu wciąż czeka na oficjalne potwierdzenie od Netfliksa, jednak wszystko wskazuje na to, że fani 20-letniej Jenny Ortegi nie będą zawiedzeni. Choć showrunnerzy jeszcze nic nie zdradzają z samej fabuły, to uchylili rąbka tajemnicy odnośnie samej Wednesday. Twórcy chcieliby pogłębić psychologicznie postać, w którą wciela się Ortega.

Serial tak naprawdę opowiada o dziewczynie, która widzi świat w czerni i bieli i dowiaduje się, że istnieją odcienie szarości - powiedział Al Gouugh we wspomnianym wywiadzie. Dlatego twórcy chcą, aby Wednesday wciąż była outsiderką, lecz zastanawiają się, aby w kontynuacji położyć większy nacisk na pokazanie kłopotów i rozmyślań nastolatki.

Twórcą chcą rozwinąć inne wątki w "Wednesday". Jakie?

REKLAMA

Poza Wednesday, ekipa serialu chciałaby również skupić się na rozwinięciu nieco wątków postaci drugoplanowych, czyli rodzicach Wednesday- Motricię i Gomeza, w których wcielają się Catherine Zeta Jones oraz Luis Guzmán).

Czuliśmy, że ledwo dotknęliśmy powierzchni, jeśli chodzi o te postacie, a aktorzy są tak niesamowici w tych rolach. Catherine jest, jak sądzę, ikoniczną Morticią. Relacja między Wednesday i Morticią jest również kluczowa dla serialu. Jeżeli dostaniemy 2. sezon, zdecydowanie chcielibyśmy pokazywać rodzinę, tak jak zrobiliśmy to w tym sezonie w kilku odcinkach - podkreślają twórcy "Wednesday". W 2. sezonie scenarzyści chcieliby też poświęcić więcej czasu postaci Enid. Wcieliła się w nią Emma Myers. Skoro mowa o Enid, nie można też pominąć wątku Enid i Wednesday, który twórcy również chcą rozwinąć, skupiając się na ich przyjaźni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA