REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

ABBA wraca na pełnej. Nowe piosenki, studyjna płyta i wyjątkowa trasa koncertowa

ABBA powraca! Zespół pochwalił się dwoma nowymi utworami, zapowiedział studyjną płytę i szykuję się do wyjątkowej trasy koncertowej przygotowanej z firmą założoną przez George'a Lucasa.

02.09.2021
21:25
abba nowe piosenki powrót koncert voyage
REKLAMA

Nawet jeśli jakiś zespół wygra Eurowizję to zazwyczaj szybko przepada. Ale nie ABBA. ABBA jest wieczna. Piosenką Waterloo szwedzka czwórka dopiero rozpoczęła podbój świata. Kolejne utwory podbijały listy przebojów, a płyty biły rekordy popularności. Fani krzyczeli Mamma Mia!, a grupa dociskała pedał gazu do dechy. Przynajmniej do 1982 roku, kiedy to formacja zeszła ze sceny niepokonana (chociaż wyruszyła jeszcze w trasę koncertową i wydała dwa studyjne albumy).

Od tamtej pory regularnie pojawiają się informacje o reaktywacji zespołu. Od, nie przymierzając, kilku lat miłośnicy muzyki ABBY żywią nadzieję, że to w końcu się zdarzy. Wołają głośno Gimme! Gimme! Gimme!, a tu nic. Przynajmniej do tej pory.

REKLAMA

Powrót ABBY stał się faktem

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że w jednym z wywiadów Bjorn Ulaveus mówił, że fani w końcu dostaną nowe piosenki, bo grupa była już w studiu nagraniowym i było to „wyjątkowe doświadczenie”. Utwory mieliśmy usłyszeć jeszcze w tym roku. I już możemy to zrobić. W sieci pojawił się teledysk do I Still Have Faith in You:

A jakby tego było mało, to w serwisie YouTube znajdziecie też lyric video do Don't Shut Me Down.

Oba utwory rozbudzają apetyt na więcej, co? I bardzo dobrze. Podczas streamu, który rozpoczął się dzisiaj o 19:00 polskiego czasu ogłoszono również, że 5 listopada 2021 roku pojawi się nowa płyta. Pierwszy od 40 lat studyjny krążek ABBY będzie nosił tytuł „Voyage” i ukaże się 5 listopada 2021 roku. Zanim to jednak nastąpi, szczęśliwcy będą mogli posłuchać zespołu na żywo.

ABBA Voyage - koncerty przygotowane wraz z firmą George'a Lucasa

Podczas streamu zapowiedziano bowiem wyjątkowe koncerty, które realizuje założona przez George'a Lucasa firma Industrial Light & Magic. Jej 850 pracowników i szwedzka czwórka pracowali przez wiele miesięcy, aby stworzyć cyfrowe wersje członków ABBY w technice motion-capture. Dzięki temu grupa będzie mogła wystąpić cyfrowo z 10-osobowym zespołem w specjalnej arenie w Londynie.

REKLAMA

Wydarzenie ABBA Voyage rozpocznie się 27 maja 2022 roku w ABBA Arena, znajdującej się w Londynie, która może pomieścić 3000 widzów. Ogólna sprzedaż biletów ruszy 7 września 2021 roku, ale zarejestrować się na stronie abbavoyage.com można już teraz. Wtedy będzie można je zakupić dzień przed oficjalnym startem sprzedaży.

Jeśli jednak to też będzie dla was za późno, to o ile zamówicie nadchodzący album ABBY w przedsprzedaży z oficjalnego sklepu, będziecie mogli nabyć bilety na koncert już 5 września o 11:00 polskiego czasu. I chyba warto, bo wygląda na to, że nie jest to powrót tylko dla Money, Money, Money.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA