REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To on dostarczy wam piegów. Ujawniono obsadę nowej "Akademii Pana Kleksa"!

Nowa "Akademia Pana Kleksa" to będzie hit na miarę "Harry'ego Pottera". Tak przynajmniej zakładają pomysłodawcy projektu. Dla fanów szykują mnóstwo atrakcji, a przecież do tej pory nie wiedzieliśmy nawet, kto wcieli się w tytułową rolę. Teraz postanowiono uchylić rąbka tajemnicy.

31.05.2022
15:24
akademia pana kleksa maciej kawulski tomasz kot obsada aktorzy
REKLAMA

Już w te wakacje, czyli dosłownie za chwilę, na plan ma wejść cała ekipa nowej "Akademii Pana Kleksa". Na dobrą sprawę do tej pory niewiele na temat filmu było wiadomo. Poznaliśmy nazwisko reżysera i dowiedzieliśmy się, że będzie to wielkie przedsięwzięcie, które nie ograniczy się do samej produkcji. Kleks Academy szykuje bowiem cały zestaw atrakcji, powstałych w oparciu o nowe technologie.

Osoby niemal 40 lat temu oglądające pierwszą adaptację powieści Jana Brzechwy mogli tylko pomarzyć o takich atrakcjach jak aplikacja mobilna, czy cały metaverse i rozwiązania oparte na blockchainie. Gdyby wtedy mogli to zrobić, na pewno kupowaliby tokeny NFT jak szaleni, bo przecież Pan Kleks od dawna bawi i uczy kolejne pokolenia fanów. Dlatego na stającym za kamerą nowej wersji filmu Macieju Kawulskim ciąży wielka odpowiedzialność.

REKLAMA

Akademia Pana Kleksa - kto będzie nowym Panem Kleksem?

Twórca "Jak pokochałam gangstera" i producent "365 dni" całkowicie zmienia swoje zainteresowanie. Maciej Kawulski obiecuje bowiem niesamowitą przygodę w świecie Pana Kleksa, która może być konkurencją dla franczyz pokroju "Harry'ego Pottera". To będzie zupełnie nowa opowieść na motywach oryginału Jana Brzechwy. Takie przynajmniej są zapowiedzi. Chociaż zdjęcia zbliżają się wielkimi krokami, do tej pory nie wiedzieliśmy nawet, kto zastąpi Piotra Fronczewskiego w tytułowej roli.

Kandydatów na nowego Pana Kleksa było całkiem sporo. Na giełdzie nazwisk znaleźli się Paweł Deląg, Maciej Musiałowski czy Rafał Zawierucha. Według mediów największe szanse na zdobycie roli miał jednak Tomasz Kot. To mogła być zwykła kaczka dziennikarska. I...

REKLAMA

Akademia Pana Kleksa - poznaliśmy obsadę nowego filmu

I okazało się, że media wpadły na dobry trop - Tomasz Kot został nowym Panem Kleksem! Czy mogło być inaczej? Wątpliwe - wszyscy chyba się zgodzimy, że Kot pasuje do tej roli i doskonale sobie z nią poradzi. Zresztą, wiele osób zaczęło go już utożsamiać z tą rolą.

Co ciekawe, w filmie ma pojawić się również... Piotr Fronczewski! Aktor sam potwierdził udział w produkcji, ale nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących swojego występu.

Poznaliśmy też imię dziecięcej bohaterki, która zastąpi Adasia Niezgódkę - będzie to Ada Niezgódka, a wcieli się z nią urodzona w 2009 roku Antonina Litwiniak! Będziemy dawać znać, gdy tylko poznamy kolejne informacje dotyczące projektu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA