REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę. Policja ujawniła nagranie wideo

W październiku zeszłego roku na planie filmu "Rust" doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W trakcie próbnej sceny z bronią palną Alec Baldwin postrzelił operatorkę Halynę Hutchins i reżysera Joela Souzę. Kobieta zmarła w wyniku obrażeń. Dochodzenie doprowadziło do oczyszczenia Baldwina z zarzutów, więc policja opublikowała nagrania z planu wykonane w dniu tej tragedii.

26.04.2022
12:59
alec baldwin rust wideo halyn hutchins śmierć
REKLAMA

Śmiertelne postrzelenie Halyny Hutchins przez Aleka Baldwina w październiku 2021 roku wstrząsnęło Hollywood i rozbudziło na nowo dyskusję o wykorzystywaniu prawdziwej broni palnej w przemyśle filmowym. Alec Baldwin w późniejszych wywiadach podkreślał, że nie pociągnął za spust. Był też zapewniany, że rewolwer jest załadowany ślepakami. Nie przeszkodziło to jednak rodzinie zabitej operatorki pozwać aktora i producentów "Rust". To samo zrobiła autorka scenariusza Mamie Hutchins.

W ubiegłą środę Biuro Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Nowym Meksyku opublikowało raport dotyczący zaniedbań na planie filmu. Producenci "Rust" mieli świadomie ignorować łamanie zasad bezpieczeństwa dotyczących użycia broni palnej. Firma Rust Movie Productions LLC miała też ignorować uwagi zgłaszane w tej sprawie przez ekipę filmową. Wobec czego nałożono na nią grzywnę w wysokości ponad 137 tys. dolarów. W wyniku ustaleń śledczych Alec Baldwin został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów, bo jego kontrola nad produkcją ograniczała się do zatwierdzania zmian w scenariuszu i kwestii castingu.

REKLAMA

Policja ze stanu Nowy Meksyk opublikowała materiały z dnia wypadku. Na jednym widać jak Alec Baldwin wyciąga broń.

Do mediów trafił szereg materiałów wideo nagranych na planie "Rust" i późniejszych godzinach. Jeden z opublikowanych filmów przedstawia próbne przygotowania Baldwina do mającej tragiczny finał sceny. Widzimy w niej jak bohater Baldwina nagle wyciąga rewolwer z kabury i celuje nim w obiektyw kamery. Sam moment wystrzału nie został udostępniony szerszej publice.

Inne nagrania przedstawiają Aleka Baldwina rozmawiającego z funkcjonariuszami na miejscu zdarzenia. Dwukrotnie dopytuje o stan Halyny Hutchins i odpowiada negatywnie na pytanie, czy czuje się w porządku. Policja pokazała mediom również urywki akcji ratowniczej przeprowadzonej po postrzeleniu operatorki i reżysera Joela Souzy, a także przesłuchania Baldwina na komisariacie.

REKLAMA

Na innym wideo przebywający w szpitalu Souza opisuje sytuację, w której zajmująca się bronią palną na planie Hannah Gutierrez Reed podała rewolwer aktorowi ze słowami, że jest "czysty" i "zimny". Miało to oznaczać obecność ślepaków w magazynku. W sprawie śmierci Halyny Hutchins wciąż trwa śledztwo kryminalne, które ma ustalić wszelkie szczegóły zdarzenia i winę osób odpowiedzialnych za tragiczny wypadek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA