REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Alec Baldwin chce policji na planach filmowych. To wszystko przez wypadek na planie "Rust"

Alec Baldwin podzielił się w mediach społecznościowych swoim pomysłem na zwiększenie bezpieczeństwa na planach filmowych i telewizyjnych. Chciałby, aby byli na nich obecni policjanci.

09.11.2021
10:31
alec baldwin rust wypadek
REKLAMA

Nie milknie dyskusja na temat bezpieczeństwa na planach filmowych w Hollywood. Po nieszczęśliwym wypadku podczas realizacji "Rust" Alec Baldwin postanowił wypowiedzieć się na ten temat. Ma pomysł jak zapobiec podobnym tragediom podczas realizacji produkcji tak kinowych jak i telewizyjnych.

Chociaż dotychczasowe zasady bezpieczeństwa na planach filmowych były restrykcyjne, a wypadki z użyciem broni zdarzały się rzadko, podczas realizacji "Rust" coś zawiodło. Policja uważa, że wypadek był efektem niedbałości, a osoba odpowiedzialna za broń na planie twierdzi, że nie ma pojęcia jak i dlaczego ktoś miałby załadować broń ostrą amunicją.

REKLAMA

Rust: wypadek na planie. Alec Baldwin chce policji na planach filmowych

Sprawa wypadku na planie "Rust" z 21 października, kiedy to Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę Halynę Hutchins i ranił reżysera Joela Souzę wciąż jest wyjaśniana. Tymczasem aktor nakłania Hollywood, aby broń podczas realizacji filmów i seriali kontrolowała policja. W swoich mediach społecznościowych napisał:

Na każdym planie filmowym/telewizyjnym na którym korzysta się z nieprawdziwej lub innej broni, powinien być obecny policjant, który został zatrudniony przez produkcję tylko po to, aby kontrolować bezpieczeństwo.

Alec Baldwin - policja na planach filmowych?

Hollywood ma pomysł jak zwiększyć bezpieczeństwo na planach filmowych

Nie jest to oczywiście jedyny pomysł na poprawienie bezpieczeństwa na planach filmowych. Już wcześniej Dwayne "The Rock" Johnson zapowiedział, że w filmach produkowanych przez jego Seven Bucks Production korzystanie z prawdziwej broni będzie zabronione.

W podobnym tonie wypowiedział się Eric Kripke - producent wykonawczy serialu "The Boys". Obiecał w swoich mediach społecznościowych, że na jego planach nie będzie już broni ze ślepakami i będzie korzystał z komputerowych efektów specjalnych:

Zranienie kogoś lub czyjaś śmierć na moim planie filmowym to mój najgorszy koszmar. Wysyłam swoją miłość do rodziny Halyny Hutchins, Jensena Aclesa, obsady i ekipy "Rust". Bardzo mi przykro. Ku jej pamięci mam prostą przysięgę: żadnych broni ze ślepakami na moich planach. Będziemy używać komputerowych efektów specjalnych. Kto jest ze mną?

REKLAMA

Podobnych zapowiedzi i apeli jest więcej. Wygląda więc na to, że Hollywood jest w przededniu zmian w zasadach bezpieczeństwa na planach filmowych i telewizyjnych. Jak już sprawa wypadku przy realizacji "Rust" zostanie wyjaśniona, być może fabryka snów wyciągnie z niej odpowiednie wnioski i do podobnych tragedii już nie dojdzie.

* Zdjęcie główne: screen z CBS Sunday Morning / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA