REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

James Cameron i Robert Rodriguez ekranizują słynną mangę. Alita: Battle Angel – zwiastun

James Cameron zrobił przerwę od kręcenia sequeli Avatara i wraz z Robertem Rodriguezem przygotował kinową adaptację słynnego komiksu. Czy w świecie zdominowanym przez superbohaterskie filmy Marvela znajdzie się miejsce na Alitę? Umiejscowiony w cyberpunkowej rzeczywistości zwiastun filmu Alita: Battle Angel pokazuje, że jest na to szansa.

23.07.2018
22:02
Zwiastun Alita: Battle Angel nowego filmu Jamesa Camerona i Roberta Rodrigueza
REKLAMA
REKLAMA

Battle Angel Alita to dzieło Yukito Kishiro wydawane w latach 1990-95 i umiejscowione w dystopijnej przyszłości świata po apokalipsie. Główną bohaterką serii jest Alita – cyborg znaleziony na wielkim śmietnisku przez doktora cybernetyki, który składa ją do kupy i nawiązuje z dziewczyną niemal ojcowską więź.

Manga doczekała się kilku sequeli i spin-offów, a także gier wideo i własnego OVA. Oryginalny materiał Kishiro w latach 90. uważany był za jeden z najważniejszych komiksów, ale w kolejnych dekadach została w dużej części zapomniana. Teraz za sprawą Jamesa Camerona opowieść o Alicie wraca jednak do łask.

 class="wp-image-185596"

Reżyser zdradził podczas San Diego Comic Con, że był bliski realizacji filmu Alita: Battle Angel jeszcze przed Avatarem. Komiks został mu pokazany przez Guillermo del Toro.

Finalnie losy reżysera potoczyły się inaczej, ale nie zapomniał o mandze Kishiro. Nowy obraz wyreżyserował jednak nie on, a Robert Rodriguez. Cameron wraz z Laetą Kalogridis napisał za to scenariusz i wyprodukował film. Co ciekawe sam Cameron niedawno mówił, że ma dosyć taśmowych filmów o superbohaterach. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Rosa Salazar, Chritoph Waltz, Jackie Earle Haley i Mahershala Ali.

Zwiastun filmu Alita: Battle Angel jest pełen akcji i efektów specjalnych utożsamianych z nazwiskami jego twórców. Cierpiąca na amnezję Alita dowiaduje się na nim o swoim przeznaczeniu i podejmuje walkę o przetrwanie. Musi również zmierzyć się ze świadomością bycia żywą bronią.

REKLAMA

Twórcy filmu już wcześniej zaznaczali w rozmowie z Variety, że film śledzić będzie trzy pierwsze opowieści stworzone przez Kishiro. Mają jednak ochotę na coś więcej niż tylko jeden film. Plany związane z uniwersum Ality muszą jednak poczekać na ewentualny sukces pierwszej części.

Premiera filmu Alita: Battle Angel już 21 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA