REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Andrzej Duda jest prawdziwą odpowiedzią na zagadkę „Dark”. Memy łączą prezydenta również z „Gwiezdnymi wojnami"

Andrzej Duda w trakcie trwającej kampanii wyborczej dostarczył internautom niemało powodów do żartów i materiału do memów. Najnowsza seria zabawnych obrazków z prezydentem ma swój początek w jego niedawnej podróży na tereny poważnie zagrożone powodzią. Co nie przeszkodziło użytkownikom sieci z porównywania Dudy m.in. do bohatera „Dark”.

22.06.2020
20:22
andrzej duda memy
REKLAMA
REKLAMA

Dla wielu Polaków najzabawniejszym momentem dobiegającej końca kampanii przed I turą wyborów prezydenckich był bez wątpienia rap Andrzeja Dudy. Prezydent wziął udział w popularnej w maju akcji #Hot16Challenge2, ale zamiast o wsparciu charytatywnej zbiórki więcej mówiło się o enigmatycznych słowach o „ostrym cieniu mgły”. Głowa państwa obecnie znów jest obiektem różnych żartów i przytyków, a powodem stała się seria zdjęć przedstawiająca go w płaszczu przeciwdeszczowym.

Jak donosi oficjalny portal internetowy prezydenta, Andrzej Duda odwiedził w niedzielę tereny w Małopolsce, które z powodu obfitych opadów deszczu są zagrożone powodzią. W miejscowości Węglówka obserwował m.in. zerwaną przez potok Niedźwiadek drogę powiatową. Prezydentowi najwyraźniej bardzo zależało na dokładnym obejrzeniu szkód i pokazaniu potencjalnym wyborcom, że zależy mu na ich losie. Po raz kolejny zdradziła go jednak bardzo ekspresyjna mimika, z której stał się w ostatnich latach znany.

Zdjęcia z rozglądającym się po lesie, przemoczonym Andrzejem Dudą obiegły internet. I stały się pożywką dla twórców memów.

Jako pierwszy popularność zyskał przerobiony obrazek, który postawił Andrzeja Dudę w roli bohatera niemieckiego serialu „Dark”. Produkcja Netfliksa jest znana ze skomplikowanej fabuły, dziesiątków tajemnic, podróży w czasie, a nawet alternatywnych rzeczywistości. Czyżby miało się okazać, że ostatecznym rozwiązaniem wielkiej zagadki w Winden jest właśnie polski prezydent? Czy to on rozpoczął całe zamieszanie plątające ze sobą różne linie czasowe? Powyższy mem zdaje się tak sugerować.

Ale przecież popkulturowe podboje mieszkającego w pałacu prezydenckim polityka nie kończą się tylko na „Dark”. Jeden z internautów opublikował na portalu kwejk.pl przeróbkę zamieniającą Andrzeja Dudę z jednym z Czarnych Jeźdźców z filmu „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Działający na rzecz Władcy Ciemności Nazgule w opinii wielu polskich wyborców idealnie pasują do porównań z obecną głową państwa, więc strach w oczach kryjących się w leśnym poszyciu jest z pewnością nieudawany.

andrzej duda memy class="wp-image-415420"

Andrzej Duda na większości memów przedstawiany jest jako negatywny bohater, choć polski internet sam swego czasu zasugerował mu noszenie kurtki przeciwdeszczowej.

Prezydent został nie tylko oskarżony o wspieranie Saurona, ale też działanie na rzecz Imperium Galaktycznego pod przewodnictwem Dartha Sidiousa. Według innego mema Andrzej Duda szukał bowiem nad Niedźwiadkiem Rebeliantów próbujących wyłączyć pole ochronne 2. Gwiazdy Śmierci. Najwyraźniej źle zrozumiał on instrukcje od Imperatora, bo znajdowało się ono na Endorze, gdzie faktycznie mieszkała grupa humanoidalnych niedźwiadków znanych jako Ewoki.

andrzej duda memy class="wp-image-415438"

Wszystko wskazuje na to, że duża część rodzimego internetu uznała kampanie wyborczą za świetną okazję, by odebrać rodzimym politykom nieco z ich olbrzymiej pewności siebie i podbudowanego słodkimi słowami sztabowców ego. A Andrzej Duda jest też prezydentem, który nie unika społeczności internetowej i z tego powodu często naraża się na żarty od tego samego środowiska.

Internauci powinni jednak pamiętać, że swego czasu sami radzili głowie państwa słuchanie się dobrych rad każdej polskiej mamy i noszenie ze sobą kurtki. Andrzej Duda ewidentne posłuchał ich rady, udowadniając (w mniemaniu swoich zwolenników), jak bardzo na sercu leży mu zdanie wyborców. To albo po prostu ostatnio było mu bardzo zimno.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA