REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Andrzej Seweryn zwraca się do Rosji tekstem obrońców Wyspy Węży. Mówi, że dla niego to oczywiste

TVN zdecydował się zorganizować koncert charytatywny, z którego cały dochód ma pójść na pomoc ofiarom agresji Putina. Podczas "Razem z Ukrainą" w łódzkiej Atlas Arenie można było usłyszeć nie tylko największe gwiazdy rodzimej sceny muzycznej, ale również znanych i lubianych aktorów i aktorki. Wśród nich był Andrzej Seweryn. Ostrymi słowami zwrócił się on w stronę rosyjskiego najeźdźcy.

21.03.2022
19:26
andrzej seweryn koncert idi na chuj tvn
REKLAMA

TVN-owski koncert "Razem z Ukrainą" już za nami. Podczas wydarzenia udało się zebrać całkiem pokaźną sumkę, która zasili konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc ofiarom agresji rosyjskiego najeźdźcy. Artyści wystąpili więc w łódzkiej Atlas Arenie w szczytnym celu. Wśród nich były gwiazdy muzyki, ale nie zabrakło też znanych i lubianych aktorów.

Podczas koncertu "Razem z Ukrainą" na scenie pojawili się osoby związane tak z polskimi jak i ukraińskimi teatrami. Ludmiła Smorodina wyrecytowała w oryginale "Testament" Tarasa Szewczenki, a potem jego polski przekład zaprezentował Andrzej Seweryn. Aktor postanowił jednak dodać do tekstu coś od siebie.

REKLAMA

Andrzej Seweryn z ostrym komunikatem podczas koncertu "Razem z Ukrainą"

Tak jak cały zachodni świat Andrzej Seweryn nie popiera działań Putina w Ukrainie. Podczas wczorajszego koncertu postanowił więc wysłać mocny komunikat w stronę rosyjskiego najeźdźcy. Po przeczytaniu "Testamentu" wykrzyczał więc wulgaryzmy, które spopularyzowali obrońcy Wyspy Węży:

Rok 2022. Russkij wojenny karabl' - idi na chu*!

Andrzej Seweryn - Razem z Ukrainą - TVN

Wykrzyczane przez aktora zdanie mieli powiedzieć bohaterscy obrońcy Wyspy Węży, gdy zostali zaatakowani przez rosyjski okręt wojenny. Od tamtej pory zaczęło żyć własnym życiem i podbiło przestrzeń wirtualną. Krąży po sieci jako wyraz szacunku dla ukraińskich żołnierzy i zawiera w sobie pogardę dla działań Putina.

REKLAMA

Jak w wywiadzie dla Wirtualnej Polski tłumaczył sam zainteresowany, dla niego wypowiedzenie tego zdania było czymś oczywistym. Czuł, że koniecznie musi zakończyć swoje wystąpienie tymi właśnie słowami. To jego forma wsparcia Ukrainy w tych trudnych czasach.

Andrzej Seweryn robi jednak dużo więcej, aby pomagać Ukraińcom. Wraz z żoną zaprosili pod swój dach uchodźców i uchodźczynie. Ukraińscy aktorzy i aktorki mogą natomiast liczyć na miejsca gościnne w warszawskim Teatrze Polskim, którego jest dyrektorem. Prócz tego regularnie wpłaca pieniądze na zbiórki charytatywne, mające pomóc ofiarom agresji Putina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA