REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Death Note już w Netfliksie. Od dziś obejrzysz kultowe anime w serwisie

Death Note, jedno z popularniejszych anime, trafiło właśnie do serwisu Netflix. Seria oparta jest o mangę autorstwa Tsugumi Ohby, którą zilustrował Takeshi Obata. Na platformie zobaczymy 2. sezony, które dotychczas powstały, choć Netflix dodał wszystkie odcinki jako jedną serię.

26.05.2018
10:45
Death Note - od dziś kultowe anime zobaczysz w serwisie Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Łącznie do obejrzenia jest 37 epizodów, trwających około 20 minut. Death Note to historia chłopaka o imieniu Light, który znajduje tajemniczy notes. Jeśli wpisze się do niego imię oraz nazwisko jakiejś osoby, której twarz się zna, ta umrze w ciągu 40 sekund. Można dopisać także sposób, w jaki dana osoba ma zginąć, ale jeśli się tego nie zrobi, ta umrze na zawał serca. Tytułowy notatnik śmierci został upuszczony przez boga śmierci, czyli shinigami, który jest niejako opiekunem niezwykłego przedmiotu. To on kontaktuje się z Lightem, który wprowadza niebezpieczny plan w życie.

Nastolatek, przyjmując pseudonim Kira (od angielskiego - killer) chce ratować świat przed złem, uśmiercając ludzi, którzy popełniali przestępstwa, byli zagrożeniem.

Wkrótce zdobywa światową sławę, ale jego czyny nie podobają się wszystkim. Na jego trop wpada niezwykły i bardzo uzdolniony detektyw o pseudonimie L. Jego zdaniem walka Kiry o sprawiedliwość to zwykłe mordy.

W Netfliksie znajdziemy 1. sezon Death Note, który de facto jest dwoma seriami, jakie wyszły. Łącznie możemy obejrzeć 37 odcinków anime.

Anime dostępne jest w oryginalnej lub polskiej wersji językowej. Możemy też oglądać z polskimi bądź angielskimi napisami.

REKLAMA

W ubiegłym roku w serwisie Netflix zadebiutował film Notatnik śmierci, wyprodukowany przez platformę. Produkcja jest aktorską wersją mangi i jest znacznie mniej bliska oryginałowi. W główną rolę, Lighta Yagami, wcielił się Nat Wolff.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA