REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fani anime zacierają ręce. Park Ghibli otwarty już w przyszłym tygodniu. Jak zdobyć bilety?

To prawdziwa gratka dla fanów filmów z kultowego Studia Ghibli. Za niecały tydzień (1 listopada) rusza park rozrywki, który w całości poświęcony jest produkcjom słynnego studia animacyjnego. Jeśli jednak chcecie odwiedzić m.in. Wzgórze Młodości, Duży Magazyn Ghibli i Las Dondoko, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Bilety do parku są bowiem - jak na razie - ściśle reglamentowane.

26.10.2022
15:51
Park Ghibli Japonia
REKLAMA

Ghibli Park w Japonii znajduje się na terenach wystawy EXPO 2005, w Nagakute City, w prefekturze Aichi, na wschód od Nagoi. To wyjątkowe miejsce jest nie lada atrakcją dla miłośników znakomitych animacji, takich jak: "Spirited Away: W krainie bogów", "Ruchomy zamek Hauru", "Mój sąsiad Totoro" czy "Narzeczona dla kota".

REKLAMA

Ghibli Park - jakie atrakcje można zobaczyć?

Fani animacji Studia Ghibli, niestety, nie będą mogli od razu doświadczyć wszystkiego, co park ma do zaoferowania. Tylko trzy z pięciu zaplanowanych obszarów będą otwarte 1 listopada:

  • Wzgórze Młodości (Hill of Youth)
  • Duży Magazyn Ghibli (Ghibli's Grand Warehouse)
  • Las Dondoko (Dondoko Forest)

Tymczasem Wioska Mononoke (Mononoke Village) zostanie otwarta jesienią 2023 roku, a Dolina Czarownic (Valley of Witches) inspirowana "Podniebną pocztą Kiki" - w marcu 2024 roku.


W parku Studia Ghibli nie będzie tradycyjnych kolejek, które można znaleźć w tradycyjnych parkach rozrywki. Zamiast tego, odwiedzający mogą spacerować po terenach zielonych i odkrywać budynki oraz inne atrakcje wzorowane na ukochanych filmach Ghibli - od antykwariatu w "Szepcie serca" z 1995 roku do Catbusu z "Mojego sąsiada Totoro" z 1988 roku. Jest tu też małe kino wyświetlające krótkometrażowe filmy Ghilbi.

W samym parku nie ma parkingu, więc odwiedzający powinni korzystać raczej z transportu publicznego. Aby uczcić otwarcie, od 1 do 15 listopada wnętrza wagonów metra Higashiyama w Nagoi, które obsługuje park, będą udekorowane motywami Ghibli,

Park Studia Ghibli - jak zdobyć bilety?

O bilety może być trudno. Są one dostępne wyłącznie poprzez rezerwację, a zwiedzający obecnie albo biorą udział w loterii (na trzy miesiące przed wejściem), albo kupują bilety na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" (na dwa miesiące przed wejściem).

REKLAMA

Bilety, które - jak na razie - przeznaczone tylko dla krajowych gości, można kupić online na stronie biletowej Boo-Woo (tylko w języku japońskim) oraz w sklepach Lawson i Mini-Stop w całym kraju. Park nie ogłosił jeszcze, kiedy bilety trafią do sprzedaży dla zagranicznych fanów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA