REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Anna Delvey z serialu "Kim jest Anna?" rusza ze swoim podcastem. Jak potoczyło się jej życie po serialu?

Anna Sorokin, szerzej znana pod nazwiskiem Anna Delvey, nie daje o sobie zapomnieć, a jej żywa wciąż historia, przedstawiona w serialu Netfliksa "Kim jest Anna?", co jakiś czas wzbogacana jest o kolejne głośne wydarzenia. Po pobycie w więzieniu i ponownych zatrzymaniach, a w końcu areszcie domowym, fałszywa dziedziczka fortuny realizuje kolejne plany i wygląda na to, że nie zamierza się prędko wycofać z medialnego życia.

31.05.2023
21:03
Anna Delvey z serialu "Kim jest Anna?" rusza ze swoim podcastem. Jak potoczyło się jej życie po serialu?
REKLAMA

O Annie Sorokin świat dowiedział się za sprawą serialu "Kim jest Anna?", który został wyprodukowany przez platformę Netflix, gdzie w główną rolę wcieliła się Julia Garner. Przedstawiona w kilkuodcinkowej produkcji historia oparta jest na faktach i opowiada historię Sorokin, która wśród nowojorskich elit dała się poznać jako Anna Delvey, fałszywa dziedziczka fortuny, marząca o założeniu swojej fundacji. Kobieta jadała w ekskluzywnych restauracjach, spała w najdroższych hotelach i latała prywatnymi odrzutowcami, a za jej luksusowe życie płacili nowo poznani zamożni przyjaciele, amerykańskie banki i hotele. Swoją zmyśloną historią o funduszu powierniczym, opiewającym na kwotę milionów dolarów, Anna Delvey zdołała nabrać nawet tych najwyżej postawionych bogaczy, czego efektem było wyłudzenie łącznie niemal 300 tys. dolarów między 2013 a 2017 rokiem.

REKLAMA

Co robi bohaterka serialu Netfliksa "Kim jest Anna?", Anna Sorokin?

Jak nietrudno się domyśleć, kłamstwa Anny Delvey wyszły na jaw i w 2017 roku fałszywa dziedziczka fortuny została aresztowana za wyłudzenie od swojej przyjaciółki Rachel DeLoache Williams 62 tys. dolarów. Mimo zapewnień Anny, że to ona sfinansuje luksusowe wakacje, Delvey wmówiła koleżance, że jej karta została zablokowana przez bank, co skutkowało tym, że Rachel była zmuszona pokryć koszt ich wspólnego wyjazdu do Monako. Po powrocie do Nowego Jorku, zdenerwowana kobieta domagała się zwrotu kosztów za ekskluzywny pobyt nad Morzem Śródziemnym. Gdy jej prośby zostały zignorowane, Rachel postanowiła współpracować z nowojorską policją i podstępnie zwabiła Annę w pułapkę.

W 2019 roku Anna Sorokin została uznana winną ośmiu zarzucanych czynów, w tym m.in. kradzieży mienia o dużej wartości, kradzieży II stopnia, zgodnie z prawem nowojorskim, a także kradzieży usług, w co wlicza się m.in. uchylanie się od zapłaty za noclegi w hotelu. Została skazana na 4 do 12 lat pozbawienia wolności. Po odbyciu 2 lat kary, w lutym 2021 roku Anna wyszła z więzienia, jednak nie dane jej było długo cieszyć się wolnością, bo już miesiąc później została ponownie zatrzymana i trafiła do aresztu urzędu imigracyjnego ICE. Kobieta miała zostać deportowana do Niemiec, gdyż jej wiza utraciła ważność. W październiku 2022 roku Anna wyszła z aresztu za kaucją i od tego czasu nałożony jest na nią areszt domowy z elektronicznym monitoringiem, a także zakaz korzystania z mediów społecznościowych.

Na początku roku Anna Delvey poinformowała o planach na swój nowy program.

Informacja o "Delvey's Dinner Club" pojawiła się pod koniec stycznia tego roku. Anna zapowiadała wtedy, że w swoim mieszkaniu, wciąż odbywając areszt domowy, zamierza poprowadzić własne reality show, do którego zaprosi specjalnie wyselekcjonowanych przez siebie gości. Zdradziła, że chciałaby, aby udział wzięły w nich takie gwiazdy jak Elon Musk, Madonna czy Marina Abramović. Na ten moment jednak o "Delvey's Dinner Club" słuch zaginął, a sama Anna w wywiadzie dla Forbesa powiedziała, że prace nad programem wciąż trwają. Okazało się także, że fałszywa dziedziczka fortuny ma na siebie także inne plany:

Pracuję także nad wieloma innymi projektami: moją książką, podcastem, "obiadową serią" i kolekcją ubrań, jednak prace są wciąż w toku

- mówi Anna Sorokin.

Mimo że o rozpoczęciu serii "Delvey's Dinner Club" na ten moment jeszcze nic nie wiadomo, okazało się, że dużo szybciej może powstać podcast, o którym Anna wspomniała kilka miesięcy temu.

Rusza podcast Anny Delvey. Rozmowy dotyczyć będą jej życia i historii, którą wszyscy są zafascynowani.

Tak przynajmniej twierdzi autorka przedsięwzięcia, która poinformowała, że niebawem startuje ze swoim podcastem "The Anna Delvey Show", który, ze względu na areszt domowy, odbywać się będzie w jej mieszkaniu, gdzie Anna zaprosiła takie gwiazdy jak Emily Ratajkowski, Julię Cumming czy Jeremy'ego Harrisa. W podcaście Anny Delvey ma zadebiutować również jej pierwszy singiel.

To pierwszy raz, kiedy będę miał własną platformę do dzielenia się osobistymi poglądami na temat fascynacji opinii publicznej historią mojego życia podczas rozmowy z gośćmi z wielu branż. Jestem zainteresowana przeanalizowaniem, w jaki sposób łamanie zasad może cię zbudować, a także zburzyć, jednocześnie wywołując polaryzującą reakcję opinii publicznej

- skomentowała podekscytowana Anna.

Na temat podcastu wypowiedział się także Sean Glass, założyciel wytwórni Reunion, który jest odpowiedzialny za współpracę nad nowym podcastem:

Każdy chce poznać prawdziwą Annę Delvey. Jej historia zafascynowała świat, a goście nie mogą się doczekać, aby wziąć udział w tym programie i ją poznać. (...) Czegoś takiego widzowie nie usłyszą nigdzie indziej.

REKLAMA
Zapowiedź podcastu Anny Delvey

Zdjęcie główne: screenshot z wywiadu Anny Delvey

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA