REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ant-Man i Osa powiązani z Avengers 4. Scena po napisach sugeruje, jak potoczą się losy bohaterów MCU

Całe Marvel Cinematic Universe szykuje się na wielki finał, którym będzie Avengers 4. Widać to także po debiutującym właśnie na całym świecie (choć nie w Polsce) filmie Ant-Man i Osa. Zakończenie sequela o superbohaterze Marvela wyraźnie sugeruje bowiem powiązania z fabułą ostatniego filmu trzeciej fazy MCU.

06.07.2018
12:41
Ant-Man i Osa powiązani z fabułą Avengers 4. Czas bronią Avengersów?
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu Ant-Man i Osa. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Akcja Ant-Man i Osa umiejscowiona jest po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów a przed trzecią częścią Avengers. Dwójka bohaterów wspartych przez Hanka Pyma i Janet van Dyme musi powstrzymać tajemniczą złodziejkę, która wykorzystuje technologię Pyma do przenikania przez materię stałą.

Szczegóły rozwiązania tego konfliktu to tajemnica, której nie ma sensu zdradzać przed polską premierą filmu. Scena po napisach w Ant-Man i Osa zdaje się mieć jednak bardzo silne powiązania z finałem Avengers: Wojna bez granic i kolejną częścią.

 class="wp-image-179764"

Najbliżsi Scotta Langa stają się jednymi z ofiar morderczego dotyku Thanosa. To jednak nie wszystko. Sam Ant-Man ma poważne kłopoty.

W trakcie ostatecznej bitwy w Wakandzie Lang znajduje się w rzeczywistości marvelowskiego Quantum Realm. To miniaturowy wymiar, do którego udają się często pomniejszeni superbohaterowie. W komiksach oprócz Ant-Mana w Quantum Realm swoje boje toczyli chociażby członkowie Fantastycznej Czwórki czy Carnage.

Towarzysze Ant-Mana rozpadną się w pył, a sam superbohater zostanie uwięziony wewnątrz Wymiaru Kwantowego. Wzbudziło to liczne spekulacje fanów na temat obecności Scotta Langa w Avengers 4 i tego, w jaki sposób miniaturowy wymiar może przyczynić się do pokonania Thanosa i odwrócenia jego działań.

Janet van Dyke, która przez lata była uwięziona w Quantum Realm, ostrzega Ant-Mana przed wirami czasu. Nie wiadomo dokładnie, na jakiej zasadzie one działają (sama van Dyke normalnie się tam starzała), ale wiadomo, że czas będzie miał wielkie znaczenie w pokonaniu Szalonego Tytana.

Świadczy o tym choćby zachowanie Doktora Strange'a, który dzięki jednemu z Kamieni Nieskończoności przebadał wszystkie możliwe ścieżki czasu i wprowadził w ruch jedyną, która da zwycięstwo Avengersom. Swoją rolę odegra w tym planie z pewnością również Lang (zwłaszcza że pojawia się na grafikach z filmu, które wyciekły)

REKLAMA

Fani spekulują, że może wydostać się z Quantum Realm w trakcie filmu Kapitan Marvel lub za pomocą wirów czasu odwrócić bieg wydarzeń i uratować zmarłych członków grupy. Jakkolwiek by nie było, Kamień Duszy zdaje się być najlepszą bronią Avengers w walce z Thanosem.

Avengers 4 zadebiutuje w kinach 3 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA