REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Co byście zrobili z miliardem dolarów? Apple postanowił zainwestować tyle w telewizyjne produkcje

Z produkcjami oryginalnymi wśród cyfrowych wydawców zazwyczaj kojarzą nam się takie marki, jak HBO GO czy Netflix. Wiele wskazuje jednak na to, że w gronie tych producentów powinien w naszych głowach pojawiać się również i Apple. Firma finansuje coraz więcej projektów na rzecz swojej platformy wideo.

21.05.2018
21:29
Miliard dolarów na telewizyjne produkcje – oto seriale, które tworzy Apple
REKLAMA
REKLAMA

Odnoszę wrażenie, że Apple w naszym kraju jakoś się nie kojarzy z konsumpcją multimediów. W przypadku muzyki jeszcze jakoś to wygląda: większość kojarzy sklep iTunes, a spora część z niej wie o istnieniu Apple Music. Jestem jednak przekonany, że mało kto korzysta z iTunes do oglądania filmów i seriali, mimo bardzo atrakcyjnego cennika.

Tymczasem Apple zamierza stać się istotnym graczem na rynku internetowego wideo. Co prawda na Apple Music możemy na razie obejrzeć w ramach treści na wyłączność tak, ekhem, atrakcyjne seriale, jak Planet of the Apps czy Carpool Karaoke: The Series, ale to ma się zmienić. Niemal rok temu Apple zatrudniło Zacka Van Amburga i Jamie’ego Erlichta – weteranów branży, odpowiedzialnych wcześniej między innymi za wytwórnię Sony Pictures TV, która stworzyła takie seriale, jak Breaking Bad czy The Crown. Ci zdążyli już wydać miliard dolarów na 13 nowych autorskich produkcji. Wśród partnerów, o czym przypomina artykuł na Rotten Tomatoes, wymieniani są Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon czy M. Night Shyamalan.

Nad czym pracuje Apple? Lista oryginalnych produkcji telewizyjnych, którymi zajmuje się firma.

Serial z Reese Witherspoon i Jennifer Aniston

apple seriale class="wp-image-165349"

Obie aktorki wystąpią w serialu, będą też współproducentkami. Autorem scenariusza pierwotnie był Jay Carson (House of Cards), jednak w toku produkcji obowiązki przejął od niego Kerry Ehrin (Bates Motel). Serial ma mieć dwa sezony po 10 odcinków i jest inspirowany książką Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV.

Amazing Stories

apple seriale class="wp-image-165352"

Apple zamierza przywrócić po wielu latach serial telewizyjny Amazing Stories, stanowiący grupę niepołączonych ze sobą, samodzielnych odcinków z gatunku science-fiction, fantasy i horroru. Jednym z producentów wykonawczych jest Steven Spielberg. Przez pewien czas serialem zajmowali się Bryan Fuller (Amerykańscy Bogowie) i Hart Hanson (Kości), jednak niedawno rozstali się z tym projektem. Serial ma mieć 10 odcinków.

Foundation

 class="wp-image-152487"

David S. Goyer (Blade – Wieczny łowca, trylogia Mrocznego Rycerza) i Josh Friedman (Terminator: Kroniki Sary Connor, Avatar 2) oraz firma Skydance Television (Altered Carbon) zajęci są tworzeniem dla Apple’a serialowej adaptacji serii książek Fundacja autorstwa Isaaca Asimova. Ta była inspiracją dla Gwiezdnych wojen i opowiada historię matematyka, który przewidział koniec rozsianej po całej galaktyce i zarządzanej przez Galaktyczne Imperium ludzkiej cywilizacji. To wysokobudżetowa produkcja zajmująca się bardzo ambitnym tematem. Apple rzekomo liczy na sukces na miarę Gry o tron.

Serial science-fiction od Ronalda D. Moore’a

Wskazany wyżej twórca Battlestar Galactica oraz Outlandera nawiązał współpracę z Mattem Wolpertem i Benem Nedivim (Fargo), której efektem ma być nowy serial science-fiction. Jego akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, w której wyścig kosmiczny nigdy się nie zakończył.

M. Night Shyamalan tworzy thriller

Będzie jego producentem wykonawczym, wyreżyseruje też pierwszy jego odcinek. Scenariusz napisze Tony Basgallop (24: Jeszcze jeden dzień, Hotel Babylon). Pierwszy sezon ma składać się z dziesięciu 30-minutowych odcinków.

Are You Sleeping

apple seriale class="wp-image-165361"

W tym serialu, produkowanym przez Reese Witherspoon, w głównej roli zobaczymy Octavię Spencer. Autorką scenariusza jest Nichelle Tramble Spellman (Żona idealna, Justified: Bez przebaczenia), a bazowała ona na kryminale autorstwa Kathleen Barber. Serial ma opowiedzieć o amerykańskiej obsesji związanej z podcastami kryminalnymi i pokazywać potencjalne konsekwencje decyzji o braniu sprawiedliwości we własne ręce.

See

Scenariusz do tego serialu napisał twórca Peaky Blinders, a jego reżyserią zajmie się Francis Lawrence (Igrzyska śmierci). Serial ma być wysokobudżetowy, a jego akcja toczyć się w przyszłości. Na razie tyle wiemy na jego temat.

Komedia od Kristen Wiig

Apple seriale class="wp-image-165364"

Ma być to pierwsza telewizyjna produkcja tej aktorki od jej odejścia z cieszącego się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych Saturday Night Live. Wiig wspólnie z Reese Witherspoon zajmie się produkcją serialu, który ma być adaptacją zbioru zabawnych opowiadań You Think It, I’ll Say It. Scenariusz prowadzić będzie Colleen McGuinness (30 Rock).

Projekt twórcy La La Land

Damien Chazelle zajmie się scenariuszem i reżyserią każdego z odcinków nowego serialu. O czym będzie opowiadać? To nadal tajemnica.

Central Park

Serial animowany, którego Apple zdążył już zamówić dwa sezony. O samej produkcji wiadomo bardzo niewiele. Ma to być muzyczna komedia animowana, opowiadająca o rodzinie dozorców pracujących w Central Parku. Rodzina będzie mieć okazję uratować ów park od zagłady. A przy okazji i cały świat.

Little America

Twórcy filmu I tak cię kocham stworzą serię niepowiązanych ze sobą fabularnie odcinków, składających się na serial stanowiący skromny portret imigrantów w Ameryce, a więc i samej Ameryki.

Swagger

Serial ten ma opowiedzieć o wczesnym etapie kariery Kevina Duranta, gwiazdy NBA. Ma być unikalnym portretem ligi AAU, jej zawodników, rodzin i trenerów. Durant jest producentem Swaggera.

REKLAMA

Home

10-odcinkowy serial dokumentalny autorstwa Matta Tyrnauera (Valentino: Ostatni cesarz wielkiej mody). Ma opowiadać o niezwykłych domach i niecodziennych umysłach osób, którzy je zbudowali.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA