REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

"Arcane" dostało 2. sezon. Riot Games jara się startem produkcji i od razu wrzuca jej teaser

"Arcane" to jeden z najlepszych nowych seriali Netfliksa. Pozytywny odbiór sprawił, że animacja ze świata "League of Legends" doczeka się drugiego sezonu. Do sieci trafił już nawet jego krótki teaser.

21.11.2021
12:04
arcane 2 sezon netflix lol league of legends
REKLAMA

Kiedy tylko pojawiła się wzmianka o serialu Netfliksa na podstawie "LoLa", wiele osób pomyślało sobie "lol, to nie może się udać". Pomysł jednak chwycił, a fani i krytycy (100 proc. na Rotten Tomatoes!) rozpływają się nad produkcją – zwłaszcza pod względem formy. Niektórzy uważają, że to najlepsza animacja od czasów "Spider-Man. Uniwersum". "Arcane" opowiada o Jinx i Vi - dwóch dobrze znanych z gry siostrach, ale serial powinien spodobać się wszystkim fanom animacji.

REKLAMA

"Arcane jest po prostu piękne - cudownie narysowane, fantastycznie zaprojektowane i spranie nakręcone. W moje serce trafia dodatkowo swoją kanciastą steampunkową stylistyką, ale nawet jeśli osobiście wolisz inny rodzaj kreski, trudno ci będzie nie docenić uroków "Arcane". Szczególnie że reżyseria jest tu wybitna - pogonie i ucieczki są dynamiczne, walki dramatyczne, a magia zapierająca dech w piersiach. Nawet jeśli to magia okiełznana jarzmem nauki" – pisała recenzji "Arcane" Matylda Grodecka.

2. sezon "Arcane" oficjalnie powstaje. O czym będzie?

Serial miał premierę 6 listopada, ale sezon nie został wrzucony od razu w całości. Kolejne odcinki były dodawane w partiach, a w sobotę, 20 listopada, mogliśmy obejrzeć ostatni - dziewiąty. Fani "Arcane" z pewnością poczuli na koniec pustkę. Szybko jednak została zapełniona przez Riot Games (wydawcę gry oraz współproducent serialu).

"JEDZIEMY!!!!!!" - napisało studio gamingowe na swoim Facebooku i poinformowało internautów o starcie produkcji 2. sezonu "Arcane". Liczba wykrzykników i caps lock z pewnością świadczy o ogromnej ekscytacji tą nowiną.

Ponadto do sieci trafił teaser. Nic na nim nie widać ciekawego, ale za to sporo słychać. Dlatego jeśli nie widziałaś/eś pierwszego sezonu, nie słuchaj go i nie czytaj tego, co znajduje się poniżej. To ewidentne spoilery dotyczące zakończenia pierwszego sezonu.

W 30-sekundowym teaserze słyszymy głosy trzech postaci Caitlyn, Vi i Jinx. Wynika z nich, że Caitlyn z Vi chce dopaść Jinx. Niby to tylko trzy linie dialogowe, ale możemy domyśleć się, że będzie to jeden z głównych wątków kontynuacji "Arcane".

"Nie ważne co zrobię, jeśli pójdę za twoją siostrą sama, jedna z nas wróci w pudle" – mówi Caitlyn do Vi."Mogę to zrobić sama. Nikomu innemu nie musi się nic stać" – odpowiada Vi. "Cieszę się, że to ty" – stwierdza później Jinx.

Kliknij, by zobaczyć spojler
REKLAMA

Na razie nic więcej nie wiemy o drugim sezonie "Arcane" – łącznie z dokładną datą jego premiery. Szef Riot Games Nicolo Laurent poinformował jednak, że nie wyjdzie w 2022 roku jak wszyscy liczyli. Jest jeszcze za to dobra wiadomość: "Arcane" będzie opowieścią na wiele sezonów, w których przedstawione zostaną także historie innych postaci z uniwersum.

Serial "Arcane" w świecie "League of Legends" można obejrzeć online na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA