REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ahsoka Tano pojawi się w 2. sezonie „The Mandalorian”. Wiemy, kto zagra najpopularniejszą bohaterkę „The Clone Wars”

Wielu fanów „Star Wars” zgodzi się, że największym osiągnięciem „The Clone Wars” było stworzenie postaci młodej uczennicy Anakina Skywalkera. Ahsoka Tano w ciągu lat stała się jedną z najpopularniejszych bohaterek gwiezdnej sagi, czego potwierdzeniem są informacje o jej pojawieniu się w serialu „The Mandalorian”. Kto ją zagra?

20.03.2020
21:30
ashoka tano the mandalorian
REKLAMA
REKLAMA

W 2019 roku zakończył się pewien bardzo ważny okres w historii marki „Gwiezdne wojny”. Historia Skywalkerów została finalnie zamknięta (w niezbyt satysfakcjonujący sposób, ale to dyskusja na inną okazję), ale na kolejną filmową trylogię przyjdzie nam poczekać pewnie jeszcze kilka lat. Lucasfilm i Disney stoją więc obecnie przed kolosalnym pytaniem, o przyszłość gwiezdnej sagi.

Jedną z odpowiedzi na to wyzwanie będzie projekt Luminous, który za pomocą książek, komiksów i mediów wizualnych opowie o erze Wysokiej Republiki. W trakcie przygotowania są również seriale o Cassianie Andorze i Obi-Wanie Kenobim, choć kłopoty na planie produkcji tego drugiego rozpoczęły się, zanim wybuchła pandemia koronawirusa. Niekwestionowaną perłą w koronie Lucasfilmu jest jednak obecnie przede wszystkim serial „The Mandalorian”. I wygląda na to, że w 2. sezonie Baby Yoda zyska poważną konkurentkę w walce o względy fanów.

W nowych odcinkach „The Mandalorian” ma się pojawić Ahsoka Tano. Uczennica Anakina Skywalkera zadebiutowała w serialu „The Clone Wars”.

Początkowo widzowie narzekali na Ahsokę i uważali ją za niepotrzebny dodatek do historii Skywalkera. Ale z czasem bohaterka zyskała sobie ich szacunek, stopniowo stając się jedną z najbardziej uwielbianych w całej gwiezdnej sadze. Dlatego otrzymała później dedykowaną sobie powieść, stała się jedną z najważniejszych postaci serialu „Rebelianci” i miała nawet małe cameo w „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Według informacji portalu Slash Film kariera Tano w aktorskich produkcjach „Star Wars” dopiero się rozpoczyna. W 2. sezonie „The Mandalorian” ma ją podobno zagrać Rosario Dawson.

Co ciekawe, fan aktorki już w 2017 roku poprosił ją o zagranie Ahsoka. Gwiazda „Sin City”, „Zombieland: Kulki w łeb” i serialu „Daredevil” wydawała się wtedy zachwycona tym pomysłem. Mało kto spodziewał się, że może się to stać rzeczywistością. Na ten moment nie wiadomo jak wielka będzie rola Dawson, ale Bob Iger wspominał w zeszłym miesiącu, że postaci z „The Mandalorian” mogą w przyszłości dostać też swoje własne spin-offy. Być może z czasem stanie się to też udziałem Ahsoki Tano.

Wygląda na to, że Disney obecnie stara się zrównoważyć nowe pomysły i korzystanie z popularnych wśród fanów postaci.

Niedawno wyszło choćby na jaw, że głównym antagonistą w serialu o Obi-Wanie miał być według pierwotnego scenariusza A'Sharad Hett. Nie wiadomo jednak, czy lubiany przez fanów starego kanonu bohater nadal będzie częścią skryptu po wprowadzonych do poprawkach. Ahsoka Tano to dosyć bezpieczny wybór, bo nie sposób znaleźć widzów „The Clone Wars”, którzy nie są jednocześnie jej wielbicielami.

REKLAMA

Można mieć jednak wątpliwości, czy „The Mandalorian” na pewno potrzebował tak znanej postaci. Do tej hitową produkcję Disney+ można było uznać za najlepsze dzieło nowego kanonu, a udało się to osiągnąć dzięki fabule świeżej i nieskrępowanej zbyt wieloma powiązaniami z szerszym uniwersum. O ile koronawirus nie pokrzyżuje planów Disneya, jeszcze w tym roku przekonamy się, czy obecność Ahsoki popsuje ten udany układ.

Według obecnych planów 2. sezon „The Mandalorian” ma zadebiutować w październiku 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA