REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial Assassin's Creed powstanie. Będzie animowany

Ubisoft dwoi się i troi, by marka Assassin's Creed przestała kojarzyć się fanom z regularnym wyciąganiem ręki po pieniądze. Najnowszym pomysłem studia jest wyprodukowanie anime. Z całych sił kibicuję tej produkcji.

05.07.2017
12:59
Assassin's Creed serial anime
REKLAMA
REKLAMA

Assassin's Creed stał się kurą znosząca złote jajka dla wydawcy tej serii gier, ale fani coraz częściej wyrażają niezadowolenie z kierunku, który obrała seria. Ubisoft dwoi się i troi, by odzyskać zaufanie.

Najnowszym pomysłem na uspokojenie fanów jest serial na motywach gier Assassin's Creed, który zostanie zrealizowany jako anime.

Plotki o tym, że Ubisoft planuje nakręcić serial w uniwersum Assassin's Creed, potwierdzono w marcu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nie będzie to produkcja aktorska i poznaliśmy nazwisko osoby, która będzie za nią odpowiedzialna.

Anime, na motywach kultowej serii gier Ubisoftu, zajmie się Adi Shankar. To filmowiec, który wcześniej został producentem wykonawczym Lone Survivor, The Grey oraz filmowej adaptacji komiksu Sędzia Dredd.

Shankar wyprodukował w przeszłości krótkometrażowe Power/Rangers, Venom: Truth in Journalism i The Punisher: Dirty Laundry. Ostatnio we współpracy z Netfliksem przygotował serial na motywach gry Castlevania, który debiutuje 7 lipca.

Jestem pełen entuzjazmu, bo Ubisoft umieścił właściwego człowieka na właściwym miejscu.

Serialowa adaptacja może być powiewem świeżości dla cyklu Ubisoftu. Firma romansowała już z formatem wideo w przeszłości - wystarczy wspomnieć Assassin’s Creed: Ascendance and Assassin’s Creed: Embers - ale od lat nie pojawił się żaden dobry materiał osadzony w tym uniwersum.

Adi Shankar wydaje się idealną osobą, by popchnąć ten projekt do przodu. To nie tylko twórca mający już na koncie pierwsze sukcesy, ale również oddany fan serii, czemu dał wyraz informując fanów na Facebooku o nowym projekcie, którym teraz będzie się zajmował.

Assassin's Creed ma szansę na renesans.

Ubisoft zapełnia teraz pustkę po zeszłym roku. Firma zrezygnowała z rocznego cyklu wydawniczego swoich gier. Po słabym przyjęciu Assassin's Creed: Unity i Assassin's Creed: Syndicate zdecydowano, że w 2016 roku, pierwszy raz od lat, do sprzedaży nie trafi nowa część serii.

Kolejna odsłona cyklu, czyli Assassin's Creed: Origins pojawi się dopiero za kilka miesięcy. W międzyczasie, by podtrzymać zainteresowanie marką, wydano kilka serii komiksowych, zupełnie nowe książki na motywach gry niepowiązane fabularnie z żadną z części oraz film kinowy.

Anime odetnie się od filmu Assassin's Creed - całe szczęście!

REKLAMA

Aktorska adaptacja gier wideo pojawiła się w kinach, ale filmowy Assassin's Creed okazał się niezbyt udanym widowiskiem. Udało się uchwycić klimat opowieści z gier, ale zabrakło porządnego scenariusza.

W tej perspektywie serial aktorski, zwłaszcza jeśli z filmem łączyłyby go postaci lub fabuła, mógłby przed premierą zostać skazany na porażkę. Anime nie będzie miało tego problemu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA