REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szapołowska i Fronczewski po 20 latach spotykają się na planie. Tak wyglądają na zdjęciach do „Asymetrii”

Prace na planie filmu „Asymetria” nabierają tempa. W nowym obrazie Konrada Niewolskiego, reżysera głośnej „Symetrii” oprócz Piotra Fronczewskiego, Jana Frycza i Danuty Stenki, w filmie pojawi się inna ceniona polska aktorka, Grażyna Szapołowska.

29.06.2020
19:00
asymetria obsada-grazyna szapolowskap piotr fronczewski popek
REKLAMA
REKLAMA

Choć prace nad nowym filmem Konrada Niewolskiego rozpoczęły się jeszcze w marcu (a więc w momencie, gdy rząd zapowiadał surowe obostrzenia z powodu pandemii), dopiero teraz nabierają większego tempa. Reżyser zdradził kolejną gwiazdę, która zagra w „Asymetrii” — jest nią Grażyna Szapołowska, która po raz pierwszy od kilku lat pojawi się na dużym ekranie. Praca nad filmem jest też dla aktorki okazją do ponownego spotkania się z Piotrem Fronczewskim: od ich ostatniej współpracy na planie minęły dwie dekady.

„Asymetria” nie będzie sequelem „Symetrii”

Mimo podobieństwa między tytułami i nazwiska reżysera łączącego oba filmy, „Asymetria” nie będzie kontynuacją głośnego filmu Konrada Niewolskiego z 2003 roku. Jak zaznacza twórca, nowy film ma być znacznie mocniejszym kinem i będzie opowiadać o bohaterze, który aby uchronić najbliższych, musi popełnić zakazany czyn — to z kolei wplątuje go w wielopiętrową kryminalną aferę.

Na planie „Asymetrii” mają się pojawić m.in. Mikołaj Roznerski, Paulina Szostak, Danuta Stenka, Jan Frycz, Marek Molak i Piotr Fronczewski.

W weekend Niewolski poinformował również na swoim Instagramie, że do ekipy dołącza Grażyna Szapołowska:

Szapołowska & Fronczewski: we are back

Na zdjęciach zamieszczonych przez reżysera widzimy, jak aktorka pozuje u boku Piotra Fronczewskiego — jak sama zauważa, „Asymetria” skrzyżowała ich aktorskie drogi po raz pierwszy od dwudziestu lat.

szapolowska fronczewski instagram
Fronczewski Szapolowska Insta 2

Aktorka wstawiła również zdjęcie z odgrywającym główną rolę w „Asymetrii” Mikołajem Roznerskim, dodając, że aktor mógłby być jej synem:

Szapolowska Roznerski Insta

Co ciekawe, w obsadzie pojawił się też... Popek (tak, TEN Popek):

„Asymetria”: kiedy premiera?

W związku z tym, że prace nad filmem ruszyły pełną parą jeszcze na początku roku, film trafi do kin jeszcze tej jesieni. Jak poinformowali twórcy, spodziewana data premiery „Asymetrii” to 2 października 2020 roku.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: Facebook.com/Niewolski.Konrad

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA