REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Atlanta nie tylko dla fanów rapu. Premiera drugiego sezonu serialu już dziś na FOX Comedy

Światowa premiera drugiego sezonu serialu Atlanta miała już miejsce w marcu. Dziś (19.05) polska premiera, na antenie FOX Comedy. Kto jeszcze nie zna tego tytułu, warto mieć go na oku.

19.05.2018
17:29
Premiera drugiego sezonu serialu Atlanta już dziś na FOX Comedy
REKLAMA
REKLAMA

Nie tylko ze względu na świetny humor, również ze względu na głównego bohatera i jednego z twórców serialu, Donalda Glovera, znanego też jako Childish Gambino. Muzyk, scenarzysta, aktor - Glover poczyna sobie coraz śmielej, a w każdej z tych dziedzin osiąga coraz to większe sukcesy.

Akcja serialu dzieje się oczywiście w Atlancie. Earnest „Earn” Marks to młody człowiek, szukający swojej życiowej drogi. Wiecznie spłukany, potrzebuje sposobu na życie. Razem z kuzynem Alfredem próbuje zaistnieć na lokalnej scenie hip-hopowej.

Alfred jako raper, Earn - jego manager.

Serial nieraz podejmował temat dyksryminacji rasowej. Earn i jego kumple, jako przedstawiciele czarnoskórej społeczności, często tego doświadczają. Atlanta to nie tylko serial komediowy. To również seria odnosząca się do ważnych społecznych i kulturowych tematów.

Pierwszy odcinek drugiej serii, Alligator man, nie przynosi w życiu Earna żadnych rozwiązań ani tym bardziej nadziei na polepszenie sytuacji. Marks musi opuścić wynajęty kontener, w którym przetrzymuje swój dobytek. Udaje się do Alfreda, u którego też nie jest różowo - on z kolei odbywa właśnie areszt domowy.

 class="wp-image-164989"

W dalszej części odcinka poznajemy wujka Earna. Wuj Willie nie wyróżniałby się niczym na tle innych mieszkańców dzielnicy. Oprócz tego, że jest wredny i trzyma w domu… aligatora. Bardzo dobry, prześmieszny pierwszy odcinek świetnie wróży nowej serii. Rozrywka pierwsza klasa, pełno zabawnych sytuacji, dialogów, choć niektóre z nich wymagają odpowedniej wiedzy kulturowej i kontekstu. Scena muzyczna Atlanty od lat stoi hip-hopem. Ze stolicy stanu Georgia pochodzą m.in. Ludacris czy panowie z duetu Outkast.

Alligator man to także świetnie wyreżyserowany odcinek.

REKLAMA

Reżyser, Hiro Murai, pracował całkiem niedawno z Gloverem - to właśnie on pomógł stworzyć teledysk do utworu This is America. Klip bije rekordy odtworzeń na YouTubie, Glover zgarnia kolejne pochwały za Atlantę, zaś 25 maja do kin trafi Han Solo: Gwiezdne wojny - historie, w którym Glover gra Lando Calrissiana. Pięknie rozkręca się ta kariera.

Pierwszy odcinek drugiej serii serialu Altlanta obejrzymy dziś o godz. 23:50 na kanale FOX Comedy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA