REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Thanos się nie zatrzymuje. Avengers: Wojna bez granic z piątym najlepszym wynikiem box office w historii

Avengers: Wojna bez granic mogą pochwalić się najlepszym wynikiem box office ze wszystkich filmów MCU. Po ostatnim weekendzie produkcja osiągnęła pułap 1,6 mld dol. To daje jej piąty najlepszy rezultat w historii.

14.05.2018
9:54
Avengers: Wojna bez granic box office
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze dzieło Marvel Studios szturmem zdobywa kolejne sale kinowe. Już w pierwszy weekend Avengers: Wojna bez granic zarobili 630 mln dol., z czego 250 mln dol. w samych Stanach Zjednoczonych. Obie sumy okazały się najwyższe w historii, ale film braci Russo na tym nie poprzestał. Zaledwie 11 dni od premiery obraz zarobił miliard dolarów – żaden inny tytuł nie dokonał tego w tak krótkim czasie.

Marvelowski megahit nie zwalnia jednak tempa. Choć tym razem obyło się bez rekordów, to po trzecim weekendzie kinowej dystrybucji nowi Avengers wciąż mają się czym pochwalić. W sobotę film dobił do 500 mln dol. w samym USA. Ponadto obraz miał także swoją premierę w Chinach, gdzie na otwarcie zarobił 200 mln dol.

Tym samym ogólny wynik box office Wojny bez granic wynosi 1,6 mld dol.

Patrząc na szeroko zakrojone akcje marketingowe i poprzednie liczby, trudno było sobie wyobrazić, by produkcja braci Russo nie osiągnęła podobnego pułapu. A to przecież jeszcze nie koniec, bo Avengers nie opuszczą kin tak szybko. Mimo to Marvel Studios musi liczyć się ze spadkiem dochodów po następnych weekendach, jako że w ciągu następnych dwóch tygodni swoje premiery mają Deadpool 2 i Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Najnowszy film Marvela jest już piątym z cyklu, który przekroczył granicę miliarda dolarów z box office. Opowieść o Kamieniach Nieskończoności wyprzedziła jednak wszystkie inne filmy z serii MCU, w tym Czarną Panterę czy niezwykle dochodowe poprzednie części Avengers.

REKLAMA

Obecnie Avengers: Wojna bez granic plasują się na piątym miejscu wszechczasów.

Przed nimi Jurassic World, do którego brakuje ok. 60 mln dol. Na tym etapie wydaje się to być śmieszną kwotą, więc czwarta lokata jest jak najbardziej jest w zasięgu. Dalej już nie będzie tak łatwo; Przebudzenie Mocy to ponad 2 mld dol., choć podobna suma w przypadku Avengers wcale nie jest nierealna. Jednak Titanic i Avatar to odpowiednio 2,19 mld dol. oraz 2,78 mld dol., a to już może okazać się za dużo, zwłaszcza w obliczu nadchodzących premier.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA