REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marvel znowu zawładnął kinami. Avengers: Wojna bez granic z rekordowym otwarciem

To było do przewidzenia, choć ten wynik i tak robi wrażenie. Film Avengers: Wojna bez granic spełnił pokładanie w nim nadzieje na kasowy megahit. Produkcja zaliczyła najlepszy weekend otwarcia w historii.

30.04.2018
9:20
Avengers: Wojna bez granic box office
REKLAMA
REKLAMA

Każdy nowy film z serii MCU to wielkie wydarzenie kinowe. Już od 10 lat fani adaptacji komiksów regularnie wypełniają sale multipleksów, co przekłada się na spektakularne wyniki wpływów z biletów. I choć pierwsze odsłony cyklu, takie jak Incredible Hulk czy Kapitan Ameryka, według dzisiejszych standardów osiągnęły rezultaty co najwyżej średnie, to łączny box office uniwersum szacuje się już na przeszło 15 mld dol.

Najbardziej dochodowymi okazały się obie części Avengers, które razem zarobiły ponad 1,9 mld dol. Dlatego oczekiwania wobec trzeciej części były naprawdę duże. Prognozy zapowiadały wpływy na poziomie 225-245 mln dol. po pierwszym weekendzie w samych Stanach Zjednoczonych. Produkcja wyprzedziła jednak te oczekiwania.

Avengers: Wojna bez granic ustanowili rekord weekendu otwarcia.

Film braci Russo zarobił już 630 mln dol., z czego 250 mln dol. w samym USA. W obu przypadkach jest to nowy najlepszy wynik; wcześniej rekordzistą za oceanem było Przebudzenie Mocy, które zgarnęło niecałe 248 mln dol. Przygody superbohaterów Marvela można było jednak oglądać w 340 kinach więcej.

W pozostałych krajach Avengers osiągnęli łącznie 380 mln dol. w 52 krajach, co daje im drugi wynik w historii. Lepsi okazali się tylko Szybcy i wściekli 8, którzy mogą pochwalić się 443 mln dol. poza USA. Jednak najnowsza odsłona perypetii Doma i Letty wyświetlana była także w Chinach, gdzie zarobiła 185 mln dol., podczas gdy film braci Russo nie miał jeszcze swojej premiery w Państwie Środka.

REKLAMA

Spodziewam się, że jeszcze w tym tygodniu nowi Avengers dojdą do miliarda dolarów w box office.

Z wcześniejszych 18 filmów Marvela pięciu tytułom udało się osiągnąć ten pułap. Wśród nich znajduje się Czarna Pantera, która z wynikiem 1,32 mld dol. znacząco wyprzedza tegoroczną konkurencję. Nie będę zdziwiony, gdy Wojna bez granic zostawi w tyle wszystkie poprzednie filmu MCU, w tym rekordowych pierwszych Avengers.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA